Українки в ПАРЄ обійняли керівні посади: чим займатимуться

Марія Мезенцева, Олена Хоменко, Євгенія Кравчук. Фото: Facebook

Євгенія Кравчук очолила Комітет культури, науки, освіти та медіа в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), Марія Мезенцева — Комітет з рівності, а Олена Хоменко стала віцепрезиденткою Комітету з рівності. Щоб обійняти такі високі посади українки багато працювали. Про це сьогодні, 24 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала народна депутатка України, голова комітету культури, науки, освіти та медіа Парламентської асамблеї Ради Європи Євгенія Кравчук.

За її словами, щоб отримати посаду в ПАРЄ, потрібно отримати номінацію від політичної групи.

“Тобто, це як фракція в українському парламенті, тому для того, щоб отримати одну чи дві квоти для групи, потрібно було працювати багато років до цього, бути активними членами цих комітетів, готувати резолюції, виступати. Просто тут сотні членів у ПАРЄ, і це потрібно було заслужити. І в цьому якраз і сенс, що Україна не просто приїжджає поговорити про свою тематику”, — пояснила Кравчук.

Вона звернула увагу, що ПАРЄ — це європейська організація, і Україна з такою кількістю людей у керівних органах якраз показує, що навіть під час війни можна брати активну участь у міжнародних організаціях і очолювати важливі посади.

Кравчук розповіла, що зараз уже працює над резолюцією.

“Я якраз буду доповідачем щодо резолюції, яка стосується того, що під час конфлікту не просто бомблять церкви чи якісь будинки культури, це спроба стерти режим культурної ідентичності. І в принципі, це частина геноциду, коли забороняють мову, палять українські книжки в бібліотеках і в школах”, — розповіла вона.

Також народна депутатка повідомила про роботу над резолюцією про пропаганду.

“Щоб дуже чітко назвати, що таке пропаганда, що таке журналістика, тому що Соловйов і Скабєєва не можуть претендувати на 10-ту статтю Конвенції про захист свободи слова, тому що це не свобода слова, це розпалювання війни в їхньому випадку. І я впевнена, що, врешті-решт, ці всі пропагандисти, як це було, до речі, під час Нюрнберзького процесу, коли нацистські керівники газет були засуджені, теж будуть покарані. Прийде час, і ми побачимо на лаві підсудних усіх цих ведучих ток-шоу з російських телеканалів”, — наголосила Кравчук.

Читайте також: Просувається робота над створенням спецтрибуналу для Путіна та його оточення — деталі від Мезенцевої

Прямий ефір