Україні вигідно нарощувати експорт агропродукції на Африканський континент, — Мартишев

Завантаження продовольства на судна для експорту. Ілюстративне фото: mind.ua

Захист інфраструктури, кораблів і розмінування територій — три пріоритети для України в забезпеченні світової продовольчої безпеки та злагодженого функціонування національної економіки. На цьому в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Павло Мартишев.

“Перше — це портова інфраструктура. Бо ми знаємо, що ворог б’є саме по інфраструктурі, а не по кораблях. Друге — це, звичайно ж, самі кораблі. Третє — це заміновані землі. Це взагалі дуже складна історія, тому що розмінування триватиме дуже довго після закінчення війни. Це три головні пріоритети, які зводяться до двох елементів продовольчої безпеки. Перше — це виробити продукцію всередині України в достатніх обсягах для підтримки національної економіки, друге — для забезпечення продовольчої безпеки у світі“, — зазначив аналітик.

За його словами, наразі Україна показала себе як серйозного та обов’язкового світового партнера в плані постачання продовольства. Водночас для більш ефективного функціонування українського агросектору потрібні закордонні інвестиції.

“Інвестиції запустять виробництво. Це все запустить і економіку, і загалом підвищить продовольчу безпеку у світі. Я підкреслюю — у світі.  Тому що український експорт дуже впливає на світові ціни. Тому нині Україна не повинна втратити свої позиції на світовому агроринку. Притому, що перспективи подальших десяти років показують: проблеми в бідних країнах, які стосуються голоду, можуть наростати”, — акцентував експерт.

Він також зазначив, що партнери готові підтримувати Україну в її безпеці. Крім того, у контексті світової продовольчої безпеки є зацікавленість партнерів у встановленні Україною нових співробітництв з іншими країнами, зокрема, з країнами Африканського континенту.

“Існує такий трикутник Україна-ЄС і-Африка. Відносини України та Африки потрібно розглядати в контексті євроінтеграції України. По суті, це тема України, якою вона займаємося останні місяці. Це дуже важливо. Постачання продовольства, як гуманітарного, так і товарного, в країни Африки вкрай важливі. За прогнозами, найближчими роками самозабезпечення африканських країн продовольством знижуватиметься. І в цьому контексті нарощування експорту з України вкрай важливе для країн, особливо для Сомалі, Ефіопії, Центральної Африки, Демократичної Республіки Конго, Судану. Ці країни вже зараз переживають сплеск голоду. І в цьому контексті дешеве зерно з України вкрай важливе“, — резюмував Павло Мартишев.

Читайте також: Яку формулу пропонує Україна для забезпечення продовольчої безпеки світу — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір