Україні важливо діяти гранично обережно та за всіх нюансів зберегти двопартійну підтримку в США, — політолог

Ілюстративне фото: idemocracy.world

Зовнішні зміни для України пов’язані з активною та ефективною роботою української дипломатії. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Володимир Фесенко, коментуючи важливі тези інтерв’ю президента України Володимира Зеленського італійському телеканалу RAI.

“Що стосується зовнішніх змін, я, по-перше, відзначу дуже активну й ефективну роботу нашої дипломатії. Ми це бачимо й за рішеннями в межах Європейського Союзу. Наприкінці минулого року — рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС. Самі переговори, я думаю, за деякий час розпочнуться: зараз узгоджуються якраз порядок, дати тощо. Ось днями було ухвалено рішення про виділення Україні 50 млрд євро на наступні чотири роки. Триває активна робота над укладенням договорів про гарантії міжнародної безпеки для України”, — сказав політолог.

Він нагадав, що перший договір про гарантії безпеки Україна уклала з Великою Британією, готується підписання документів із Францією та Німеччиною.

За словами Фесенка, активно ведеться робота і зі США. Візити українських делегацій до США торік сприяли тому, що Україна отримала допомогу від низки міжнародних організацій, зокрема МВФ та Світового банку. Водночас політолог констатував, що не все в силах української дипломатії — на затримку з голосуванням у Конгресі США вплинути неможливо.

“Ба більше, ми зараз маємо діяти гранично обережно, щоб не втручатися в міжпартійну боротьбу в США — це як мінне поле. Ми маємо зберігати при всіх проблемах, нюансах, — не все нам може подобатися, але ми маємо зберігати двопартійну підтримку України між партіями, що конкурують. Тому там треба діяти гранично обережно. Але з усім тим ми бачимо — і Сполучені Штати, і Європейський Союз, країни “Великої сімки” зберігають підтримку України”, — сказав Фесенко.

Читайте також: Послаблення допомоги з боку США може бути вирішальним для України, Путін прорве оборону і піде далі, — Зеленський

Прямий ефір