Україні варто висунути звинувачення проти Amnesty International — Андрій Піонтковський

Публікація звіту Amnesty International про українських військових — це сприяння російським окупантам, вважає політолог, публіцист та російський опозиціонер Андрій Піонтковський. В ефірі телемарафону “FreeДОМ” він заявив: проти авторів цього документа мають бути висунуті звинувачення за спробу дискредитації України.

Нагадаємо, раніше правозахисна організація Amnesty International заявила, що українські військові, які захищають країну від російських окупантів, наражають на небезпеку громадянське населення. Вони нібито створюють бази, а також розміщують озброєння у школах та лікарнях. Піонтковський упевнений, що за публікацією документа стоять російські спецслужби.

— Якими методами Росія намагається зірвати нові постачання західної зброї до України?

— Усіма методами. Я спостерігаю політичну сцену в США як мінімум 50 років, і спроби російських спецслужб ніколи не були сфокусовані на багатоплановій операції. Але, з одного боку, багато людей запевняють, що ми не знаємо, куди йдуть наші гроші. Що зброя крадеться та розпродається, виявляється, у терористів на Близькому Сході. З такими ж тезами вчора бігала по російському телебаченню друга людина з Amnesty International. Маса статей з’являється про те, що режим Зеленського корумпований і взагалі натякають, що відносини керівництва Сполучених Штатів із Зеленським та його співробітниками не такі безхмарні. Це спростовується на верхньому рівні. Але ми бачимо, який величезний тиск чиниться на адміністрацію (Офіс президента, — ред.).

— Так формується інформаційний простір та громадська думка на конкретному прикладі про нібито крадіжку зброї в Україні. Як Ви вважаєте, це ініціатива окремих так званих корисних ідіотів чи акція, запрограмована та сплачена машиною пропаганди з Кремля?

– Це вічне питання. Я думаю, що близько 20% людей беруть участь у кампанії. І є достатньо корисних ідіотів.

Треба розуміти, що у США дуже поширена так звана школа Realpolitik, яка проти того, щоб ідентифікувати США з лідером вільного світу, який бореться за демократію з диктаторами. Вони бачать світ просто як зіткнення різних сил. Дуже сильна у США ізоляційна школа про те, що не треба втручатися у справи всього світу. До речі, показово, що два попередні президенти Обама і Трамп — ізоляціоністи. Обама — вкрай лівих позицій. Він вважав, що США — імперіалістична держава, яка винна перед різними народами світу. І тому він постійно просив вибачення у них. А Трамп — з інших позицій, що США є надто чудовими, їх експлуатують союзники, і взагалі потрібно займатися американськими справами. Поки ця школа присутня в США, чудово почуваються агенти КДБ.

Проте все-таки в політиці адміністрації США, хай повільно, нехай не так швидко, як нам хотілося б і не так масштабно, але перемагає та глибинна держава, яка вважає, що Україна захищає весь Захід, весь вільний світ. Питання допомоги Україні це не питання моральної позиції чи благодійності. Це найважливіше завдання безпеки США.

— Як так вийшло, що колись шанована організація опублікувала таку суперечливу інформацію?

— Я прочитав реліз, опублікований на першій шпальті The New York Times. До речі, ця газета захоплена лівим крилом Демократичної партії, вона ніби в авангарді. А праворуч в антиукраїнській кампанії частково Fox News. Отже, реліз The New York Times зроблений у розрахунку на кліпову свідомість: великі заголовки великими літерами. Перший заголовок звучить так: “Військові бази у школах”. Але ж усім відомо, що пів року ніякі школи не працюють. Дрібним шрифтом написано, що жодних учнів у школах немає. А в чому ж злочин української вояччини? Виявляється, вони виявили у школах не самих військових, а сліди перебування військових. У чому тут злочин? Далі читаю величезний заголовок: “Військова база у шпиталі”. Що ж діється? Найстрашніше, що розповідає якийсь очевидець, що у шпиталі він бачив, як часто обідають військові. Ось це був найстрашніший воєнний злочин. А що має робити Україна, на думку правозахисників? Ось відомо, що в Україні є густі ліси. І ось варто було б українцям розташувати артилерію саме там.

Американський обиватель не буде вчитуватися. Йому достатньо прочитати заголовок. Це свідома операція.

The Washington Post — здавалося б, зовсім проукраїнська газета, але там у них велика стаття, присвячена Зеленському. І торкається тема проблем у містах. Тобто поки вирішується доля світу, триває вирішальна сутичка: одні західні правозахисники, ліберали, журналісти, лідери громадської думки копаються по школах у пошуках слідів українських військових, а інші в найгостріший момент розшукують розбіжності між головнокомандувачем і мерами міст. Ось це корисні ідіоти. Але загальну картину, звісно, ​​задає мозковий центр російських спецслужб, який активно працює і в Сполучених Штатах.

— Я уточню, що для звіту Amnesty International використовувалися свідчення людей із фільтраційних таборів на окупованих територіях. В Українському центрі стратегічних комунікацій повідомили, що більшість матеріалів для звіту було отримано під час опитування осіб, які евакуйовані на тимчасово непідконтрольні території України — Донецька та Луганська області чи Крим. Зокрема, матеріал збирався на території фільтраційних таборів та в’язниць. Опитування проводилося серед охочих надати таку інформацію, зазначили в центрі.

— Знаєте, як це називається? Це співучасть у тортурах російських окупантів над військовополоненими та цивільними в’язнями. Це ганебне явище. Це поведінка, на підставі якої організацію треба вигнати з території України. А відповідальним за звіт особам треба пред’явити кримінальні звинувачення щодо участі в кампанії російських спецслужб з дискредитації України та заморожування військової допомоги.

— А як так вийшло? Чому саме Amnesty International?

— А чому The New York Times теж? Шановна газета, яка вважалася оплотом західної вільної журналістики. Ліва інтелігенція зараз вірить у якийсь соціалізм. Але путінський режим — найдикіший фашистський капіталізм. Чому вони зберігають прихильність до нього та виступають фактично в активних операціях? Всі університети США давно вже захоплені лівою професурою, і вони покоління за поколінням випускають доктринованих студентів у великій неприязні до американської держави.

Читайте також: Геополітичні аспекти війни в Україні та як впливати на позиції держав: велике інтерв’ю з Куртом Волкером

Російська пропаганда намагається нав’язати світові наративи про нібито неефективність санкцій та зростання цін у світі через антиросійські обмеження. Ці міфи почали поширювати разом із ухваленням санкційних пакетів. Реальною ж причиною зростання світової інфляції, можливих продовольчих криз та страхів європейців перед зимою є війна Росії проти України.

Прямий ефір