Україні треба взяти море під контроль, для цього необхідний надводний флот, — Риженко

Кораблі Чорноморського флоту РФ димлять після вибуху у Севастопольській бухті. Фото: t.me/chp_sevastopol

Російський флот зазнав серйозних збитків, зокрема, 15 ворожих кораблів знищено і ще 12 — пошкоджено, підрахували у Військово-Морських силах ЗСУ. Але Україні треба переходити до наступного етапу — взяти море під контроль. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗСУ (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

“Дрони завдають ударів, які не дозволяли знищувати судна, вони здебільшого робили серйозні ушкодження. Потрібно перейти до наступного етапу взяти море під контроль, не боятися там перебувати, забезпечити свободу судноплавства. Наразі другого етапу у нас фактично немає”, — зазначив Риженко.

Він підкреслив, що ЗСУ знищують кораблі, катери, об’єкти противника на узбережжі, проте море все одно не під контролем.

“Ось для цього потрібні нам якраз надводні сили. І в умовах обмеженої ділянки нам було б достатньо на першому етапі катерів 20-50 метрів, які могли б забезпечувати як захист від агресії, використовуючи ракети, крилаті торпеди, артилерію, так і катери-амфібійні, які б доставляли морську піхоту для рейдів на узбережжя, на острови, на коси”, — зазначив Риженко.

Читайте також: Як Україні убезпечити новий морський коридор – думка Риженка

Прямий ефір