Україні потрібно перелаштовуватися на децентралізоване виробництво і споживання електроенергії, — Закревський

Андрій Закревський. Фото: Facebook

Україна переходитиме від старої радянської системи до децентралізованого виробництва і споживання електроенергії. Про це сьогодні, 25 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова правління асоціації “Нафта і Газ України”, генеральний директор нафтогазового консультаційного центру “Ньюфолк”, експерт з питань енергетики Андрій Закревський, коментуючи ракетні атаки РФ по об’єктах критичної та енергетичної інфраструктури України.

“Від самого початку посил Путіна і те, як діє Російська Федерація щодо українців, було неправильною моделлю. Вона не передбачала ні нашого характеру, ні нашого настрою, ні нашої волі до перемоги. Уже ніякого сенсу в цих обстрілах, крім їхніх спроб створити геноцид, їм нічого вже не вдасться і взагалі. Це перша позиція. Друга позиція — вже професійна. Ця ускладнена з купою надлишкових потужностей система з цими високовольтними, 750-кіловольтними дротами, складними трансформаторами, які робляться по року, по пів року, в ній немає потреби. Потрібно вже перелаштуватися на децентралізоване виробництво електроенергії і на децентралізоване споживання цієї енергії. Насправді вони нам роблять велику послугу тим, що так би нам шкода було десь зберегти це все. Ні, це в новій парадигмі децентралізації нам не потрібно”, — заявив він.

За словами експерта, в Україні вже реалізується модель, за якої енергосистема цілісна, але кожен регіон може діяти автономно.

“Уявіть собі величезні магістралі між містами, наприклад, між Києвом і Рівним величезна магістраль. Але це ж не скасовує величезної кількості сільських доріг, які об’єднують нас між Києвом і Рівним. Ось у нас вони перебили основну магістраль. А я вам кажу: “Слухайте, а ми хочемо розвивати наше село, ми хочемо розвивати наші малі міста?” А можливо, в умовах, коли ми Росії не позбудемося взагалі ніколи, нам доведеться, як Ізраїлю, жити з таким п’яним дебоширом-сусідом усе життя, то, можливо, нам варто зробити так, щоб нам стало жити зручніше, красивіше і по-іншому. І тоді ця спільна магістраль добре, якщо буде, але вона вже народиться тоді, коли ми будемо впевнені в собі, коли в нас буде ППО, і, можливо, її має бути замінено вже на платну дорогу, яка ти розумієш, навіщо потрібна. Ось нам зараз та сама ситуація необхідна, наприклад, із Євросоюзом. У нас не має бути там два, три високовольтних перерізи, які нас об’єднують із Румунією, Словаччиною, Угорщиною, Польщею. Нам потрібні вже нормальні добросусідські відносини, коли між Жешувом і Львовом простягнуто кілька через Раву-Руську дротів, там ще щось дрібне. І ось ці перетоки вже здійснюються ніби між областями”, — вважає Закревський.

Експерт зазначив, що зараз у момент атак енергосистема рятується “островами”.

“Деякі регіони вимикаються спеціально для того, щоб уникнути навантаження на трансформатори, щоб якщо щось кудись влучить, то воно влучило в трансформатор, що не працює, щоб не було горіння. Грубо кажучи, мастило поміняли, але пожежі та вибуху не сталося. А потім від цих острівців, де нормальна частота, де нормальна ситуація з напругою, прикурюється сусідній регіон. І таким чином відновлюється енергосистема”, — розповів він.

За даними Закревського, внаслідок ракетних ударів російських окупантів загинуло понад 50 українських енергетиків. РФ цинічно б’є по ремонтних бригадах.

Читайте також: Пережити блекаут щасливими — лайфхаки з Дніпра та Києва (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив представник президента у Верховній Раді України, член комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, Росія продовжить завдавати терористичних ударів по енергосистемі України, оскільки її мета — зломити спротив українського народу.

Прямий ефір