Україні потрібно дотискати США й отримувати дозвіл на удари вглиб РФ, — Буряченко

Прапори України та США. Фото: ap.org

Україна вже отримала від Сполучених Штатів Америки дозвіл наносити удари по військових і стратегічних об’єктах на території Російської Федерації. Водночас цей дозвіл поширюється на радіус дії у 200 миль. Україні необхідно отримати принципову згоду США на ураження об’єктів углиб РФ на довші дистанції. Про це сьогодні, 24 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

За його словами, США дуже довго наважувалися на те, щоб дозволити Україні бити західним озброєнням по військових і стратегічних об’єктах у Росії.

“Насправді дати позитивну відповідь Україні Сполучені Штати підштовхнуло засідання G7 (“Великої сімки”), на яке був запрошений і президент України Володимир Зеленський. На цьому засіданні він неодноразово порушував питання про можливість превентивних ударів углиб РФ західним озброєнням. Президент США Джо Байден у своєму виступі дозволив використовувати західне озброєння. Причому Байден тоді абсолютно чітко сказав, що Штати дозволять бити у відповідь з території Харківської області вглиб Російської Федерації на 200 миль”, — розповів експерт.

Він зазначив, що саме ця відстань дорівнює, якщо переводити в кілометраж, 320 кілометрів. Власне кажучи, це якраз і є та глибина, яка відповідає далекобійній ракеті ATACMS (“Атакмс”).

“Україна дуже позитивно відреагувала на цей дозвіл. І змогла максимально ефективно купірувати напади росіян і можливості їх хижого просування на території Харківської області. Тому абсолютно очевидно, що українській стороні дуже важливо бити у відповідь саме по території РФ. Це паритет, паритет, якого раніше, на превеликий жаль, в України не було”,— акцентував голова “Міжнародної асоціації малих міст”.

Експерт наполягає, що Україні потрібно отримати принциповий дозвіл від США використовувати західну зброю для ударів углиб Російської Федерації на довші дистанції, не обмежуючись 200 милями.

“Україні потрібно виводити дискусію в публічний простір і все-таки дотискати наших партнерів. Тому що не тільки ми про це говоримо, про це говорять наші європейські партнери. І я думаю, що у нас є великі шанси все-таки на позитивне розв’язання цього питання. Тому що, на превеликий жаль, лінія у 200 миль не вирішує питань знищення ні складів, ні логістичних центрів, ні тим паче місць базування авіації противника”, — резюмував Олексій Буряченко.

Читайте також: Ситуація з боєприпасами для українських Сил оборони на фронті покращується — деталі від Романенка

Прямий ефір