Україні потрібно більше засобів ППО, щоб убезпечити міста від російських ударів — розбір

Олександр Коваленко. Фото: uatv.ua

Україні не вистачає засобів протиповітряної оборони. Чернігів, який сьогодні був атакований, не захищений від балістичних загроз, що призвело до численних жертв серед мирного населення. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, зупинити обстріли території України з боку РФ можна двома способами.

“Або знищення пускових установок на території Російської Федерації, щоб мінімізувати можливість їх використання, або ж поліпшення засобів захисту. Перший варіант, м’яко кажучи, не зовсім на сьогоднішній день може бути дієвим, якщо ми говоримо безпосередньо про балістичні ракети та ОТРК “Іскандер”, які використовуються для таких обстрілів. А от варіант посилення нашої протиповітряної оборони — цілком реалістично, але він напряму залежить від наших партнерів. Чернігів — це місто, яке не закрите від балістичних загроз відповідною парасолькою ППО”, — сказав Коваленко.

Він звернув увагу, що Київ і область закриті від російських ударів.

“Здебільшого, звичайно ж, Київ. Але якщо ми говоримо про інші міста-мільйонники тощо, тому тут стоїть питання тільки забезпечення спочатку міст-мільйонників, а також критично важливих об’єктів і зони між містами-мільйонниками відповідним буфером безпеки з ешелонованої ППО. Це дуже важливий момент. У Києві та Київській області українські Повітряні сили Збройних сил України роками показали, наскільки ефективною може бути система ешелонування, яку ми обрали. Але з того моменту, як вона була створена в столиці, наші партнери не надали нам більшої кількості відповідного інструментарію, щоб ми могли це реалізувати, наприклад, у Харкові, у Дніпрі, в Одесі. І не тільки там, а й в інших дуже важливих, критично важливих зонах, регіонах і областях”, — пояснив військово-політичний оглядач.

Читайте також: По цивільній інфраструктурі України припадає 97% російських ракетних ударів, — експерт

Нагадаємо, у Чернігові внаслідок ракетного удару російської армії кількість загиблих уже зросла до 17 осіб, ще понад 60 жителів міста дістали поранення. Під завалами ще можуть бути люди.

Прямий ефір