Україна має вибудовувати шанобливу та конструктивну комунікацію з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом з огляду на специфіку його особистості та політичні реалії нової адміністрації. Важливу роль у майбутньому діалозі можуть відіграти дипломатична зрілість і професіоналізм української сторони. Про це сьогодні, 20 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики й міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
Українській дипломатії варто розуміти, що в оточенні Трампа є дуже різні люди.
“Серед них досить багато наших союзників. Я б виокремив тих, хто раніше досить чітко і послідовно підтримував Україну. Це Марко Рубіо, відомий своїми заявами, який обіймає посаду державного секретаря США, тобто є одним із провідних представників зовнішньополітичного курсу нової адміністрації. Також це Майк Волтц, який підтримував Україну і зараз обіймає посаду радника президента з національної безпеки”, — нагадав Мережко.
Водночас в адміністрації Трампа є й ті, хто дотримується іншого погляду, і не є союзниками чи симпатиками України.
“Можливо, це пов’язано з якимись економічними інтересами цих людей. Але навіть між союзниками можуть виникати непорозуміння. Це нормальний процес, до якого слід ставитися конструктивно й оптимістично”, — зазначив експерт.
Ключовим кроком для просування українських інтересів у США є прямий діалог на найвищому рівні.
“Україні необхідно вибудовувати нормальну, конструктивну, шанобливу комунікацію з Трампом. Дуже важливо, щоб такий діалог відбувся на найвищому рівні — між президентами України та США. Почавши з цього, вже можна наводити аргументи та переконувати Трампа, враховуючи специфіку його особистості. Тут є певні психологічні аспекти, які також необхідно брати до уваги”, — наголосив Мережко.
Дипломатична робота вимагає терпіння, гнучкості та політичної зрілості для того, щоб отримувати потрібні результати в переговорах.
“Дипломатія — це мистецтво, іноді дуже складне. Так, бувають непрості ситуації, трапляються непорозуміння, але я вірю в нашого президента Володимира Зеленського як головного дипломата країни за Конституцією, в його команду, в Міністерство закордонних справ. Парламентська дипломатія також зі свого боку намагається сприяти цьому процесу”, — акцентував спікер.
Необхідно враховувати, що зараз ситуація змінюється дуже швидко. І українській стороні зараз дуже потрібен професійний підхід до вірогідних криз, щоб мати можливість перетворити складні моменти на нові можливості.
“Зараз найголовніше — розуміти, що будь-яка криза може статися. Однак криза завжди має два виходи: або її поглиблення, коли ми піддаємося емоційній реакції, або можливість перевести ситуацію в конструктивне русло і навіть вивести стосунки на новий рівень. Хочеться вірити, що ми проявимо достатній професіоналізм і мудрість, щоб цю кризу перетворити на щось позитивне і конструктивне”, — підсумував Мережко.
Читайте також: Мита, переговори та економіка: чим запам’ятається перший місяць правління Трампа (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський зустрівся у Києві зі спецпредставником Дональда Трампа з питань України та РФ Кітом Келлогом.
Читайте також: Разом з Америкою і Європою мир може бути надійнішим, — Зеленський у 1092-й день війни