Україні доведеться жити з такими сусідами, як Білорусь і Росія, ще довго. І фортифікаційні споруди на кордонах із цими країнами будуються і зміцнюються. Про це сьогодні, 6 січня, сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Ці фортифікації, які сьогодні будуються, з нами надовго, якщо не назавжди. Тому з цими сусідами нам, на жаль, доводиться жити і доведеться жити весь час, тому що географічні кордони нікуди не пересунути. Звичайно ж, ми можемо прогнозувати на стратегічну перспективу, що ситуація зміниться — і політична, і військова, зміняться режими. Проте рівні небезпеки можуть ставати трохи нижчими, бути мінімальними або максимальними, як це відбувається сьогодні”, — зазначив гість ефіру.
Братчук додав, що фортифікації на кордонах будують добротні. Прикордонники облаштовують окопи, укриття, вогневі позиції, а також встановлюють загороджувальний паркан із колючим дротом. І загалом завдання, яке поставив президент України зі спорудження такого захисту, буде виконано максимально ефективно, вважає він.
“Фортифікація необхідна в усіх напрямках — і білоруському, і російському. І після нашої перемоги, коли Російська Федерація, я в цьому впевнений, підпише капітуляцію перед Україною, все одно ці споруди треба буде будувати. І в Запорізькій області, і в Донецькій, і в Луганській. За всіма напрямками. І в Криму, зокрема, якщо ми говоримо про загрози, які будуть виходити від Російської Федерації. Тому підхід абсолютно правильний. І я думаю, що ця робота буде продовжуватися. Це сьогодні реалії, з якими нам жити постійно”, — резюмував Братчук.
Читайте також: Скільки Україні треба снарядів для контрнаступу — аналіз військового оглядача
Нагадаємо, наприкінці 2023 року президент України Володимир Зеленський заявив, що оборонні укріплення зводитимуть у прискореному режимі на всіх основних напрямках, де “потрібно посилитися”. Це насамперед Авдіївський, Мар’їнський та інші напрямки на Донеччині, а також Куп’янський.