Майбутнє безпеки України залежить від інтеграції до Європейського Союзу та участі в альянсах, де країни спільно забезпечують захист одна одної. Однак в умовах фрагментації світу важливу роль також відіграють двосторонні союзи, які можуть стати додатковою гарантією стабільності. Глобальні союзи, на думку аналітиків, втрачають свою силу, що робить регіональні та двосторонні угоди більш актуальними. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла експертка із зовнішніх і внутрішніх політик Людмила Покровщук.
Безсумнівно, ключ до безпеки України лежить у створенні загальної системи захисту, де всі учасники підтримують один одного.
“Ми поки що не знаємо, яке майбутнє запропонує Америка. Який формат співпраці на нас чекає? Чи маємо ми справді прагнути до спільної “сім’ї” без європейської безпеки? Відповідь — так, тому що тільки в такій “сім’ї”, де ми всі разом забезпечуємо безпеку один одного, можна говорити про реальні гарантії для України”, — прокоментувала експертка.
Слід розуміти, що формати такої співпраці ще належить уточнити, і це стане зрозуміло в найближчому майбутньому.
“Для України ключовими елементами безпеки є членство в Європейському Союзі та в НАТО. У якому саме вигляді цей Альянс буде існувати? Думаю, ми скоро побачимо. Але це — наша основна перспектива”, — наголосила експертка.
З іншого боку, в сучасних умовах глобальні альянси втрачають свою силу, а локальні та двосторонні угоди набувають дедалі більшого значення.
“Однак, з огляду на те, що світ стає дедалі більш фрагментованим, нам також необхідні двосторонні безпекові союзи. Це те, про що сьогодні говорять усі аналітики. І кращого, ніж ось ці маленькі союзи, надалі нічого не буде, тому що глобальні союзи, на жаль, вони вже відходять на другий план”, — припустила Покровщук.
Читайте також: Ядром будь-яких гарантій безпеки для України має бути членство в НАТО, — Зеленський
Нагадаємо, 14 лютого, на Мюнхенській конференції з безпеки генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що членство України в Альянсі як підсумок потенційної мирної угоди з РФ — малоймовірний варіант.
Читайте також: Якщо не НАТО: можливі варіанти гарантій безпеки для України назвав експерт