Щоб наблизити свій вступ до НАТО, Україні необхідно вести постійний діалог із лідерами країн-членів Альянсу. Окрему увагу необхідно приділяти тим, хто з якоїсь причини виступає проти членства України в НАТО. Також необхідно вести тісну співпрацю з новими структурами Альянсу, щоб розширювати спектр значущості. Про це сьогодні, 14 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт із міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.
“Україні необхідно вести діалог із конкретними політичними лідерами НАТО, особливо тих країн, які виступають проти вступу України до Альянсу. Цей діалог має враховувати їхнє особисте бачення ситуації з безпекою в Європі, війни Росії проти України тощо”, — сказав він.
Під час саміту НАТО Угорщина відмовилася приєднатися до військової підтримки й загалом виступила проти членства України в Альянсі.
“Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан проголосував за формулювання щодо незворотності вступу України до НАТО, але натомість вибив з Альянсу офіційну обіцянку того, що ніхто не буде дорікати Угорщині тим, що вона не буде надавати Україні військової допомоги або не братиме участі у військовій місії НАТО на території України”, — розповів експерт.
Українському політичному керівництву необхідно подавати свою позицію з погляду вигоди для країн, які виступають проти вступу України до Альянсу.
“Логіка українського діалогу з такими політиками, як Орбан, має полягати в тому, щоб “продавати” майбутнє членство України в НАТО як посилення внутрішніх позицій Угорщини в Альянсі. Наприклад, Орбану можна запропонувати сказати своїм виборцям, що коли Україна стане членом НАТО, угорцям уже точно не доведеться ніде воювати, бо в Альянсі буде дуже професійна і найкомпетентніша армія в Європі”, — зазначив Жовтенко.
Він упевнений, що максимально збільшивши співпрацю зі структурами НАТО, Україна наблизиться до членства.
“Інший рівень українських контактів з Альянсом повинен використовувати по максимуму ті нові політичні структури, які Альянс запускає, зокрема і в Україні. Ми можемо напрацювати цілий перелік практичних кроків, які вже починаємо реалізовувати, і використовувати це як аргумент того, що Україна вже рухається формально-технічно в бік НАТО. Усе, що залишається, — це політично оформити, щоб було все офіційно, чітко сформульовано і зрозуміло”, — резюмував експерт.
Читайте також: Країни НАТО погодили історичний безпековий договір України — деталі