Україні необхідно нарощувати виробництво оптоволоконних дронів — розбір експерта

Валерій Яковенко. Фото: mind.ua

Якщо в галузі FPV-дронів і розвідувальних дронів Україна стрімко утримує лідерство, то в таких напрямках, як радіоелектронна боротьба (РЕБ) і оптоволоконні дрони, необхідно нарощувати виробництво. Про це сьогодні, 17 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.

“Ми виробляємо приблизно таке ж обладнання за кількістю, як використовує противник, і разом з тим інтенсивність його використання приблизно однакова. Ризики від того, що ворог використовує таке обладнання, — великі. Дрони нечутливі до систем РЕБ, і захиститися від них можна виключно певними кінетичними впливами. Фактично їх потрібно збивати, і виявити їх заздалегідь не вдається, тому що вони не вивчають жодного електромагнітного випромінювання”, — пояснив він.

Яковенко зауважив, що це досить складна ситуація, і з нею необхідно працювати не тільки щодо вчасного виявлення та знищення ворожих оптоволоконних дронів, а й необхідно збільшувати виробництво власного обладнання.

“Власні дрони оптоволоконного типу повинні перевершувати обладнання противника щонайменше в кількісному еквіваленті втричі. Це перше питання. Друге питання, звичайно ж, потрібно говорити про те, що необхідно збільшувати інвестиції у виробництво оптоволоконного кабелю, оскільки зараз єдиним економічно вигідним джерелом такого ресурсу є Південно-Східна Азія. І ми всі знаємо, що противник, використовуючи велику фінансову можливість на глобальних ринках, примудряється отримати доступ до цих компонентів”, — сказав експерт.

Читайте також: Україна у “війні дронів” має низку переваг — розбір командира батальйону “Ахіллес”

Нагадаємо, на полігоні оператори дронів тестують і вчаться керувати FPV-дронами на оптоволокні.

Прямий ефір