Україні необхідно більше зенітно-ракетних комплексів Patriot і SAMP/T, щоб захистити країну від балістичних ракет — думка

ППО Patriot. Фото: gettyimages.com

Балістичні цілі здатні збивати винятково системи протиповітряної оборони (ППО), такі як Patriot (“Петріот”) і SAMP/T. Тому необхідно орієнтувати партнерів України посилювати систему ППО сучасними зенітно-ракетними комплексами. Про це сьогодні, 19 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені Антонова Валерій Романенко.

“Потрібно орієнтувати наших союзників на те, що нам вкрай необхідні зенітні протиракетні комплекси, здатні працювати по балістичних цілях. Це комплекси типу Patriot і SAMP/T. На жаль, ми отримали тільки два “Петріоти” і один SAMP/T і очікуємо ще один SAMP/T. Усі інші комплекси, на жаль, працювати по ракетах не можуть. Занадто високі швидкості для удару і вони не встигають зреагувати на них”, — пояснив він.

Одних пускових установок “Петріот” недостатньо, їм необхідний радіолокатор наведення і система управління, зазначив експерт.

“Комплекс “Петріот” — це радіолокатор наведення, станція управління і від 4 до 10 пускових установок. Мені точно невідомо, але за різними даними, ми отримали батарею мінімального складу — десь 4 — 6 установок. Ще дві установки надала Голландія. Тобто шість установок виходить. Тепер дає ще дві установки Німеччина. Але установки самі по собі працювати не можуть. Вони можуть дозволити більш щільно створити мережу навколо об’єкта, що охороняється. Вони розносяться на десяток кілометрів від радіолокатора і системи управління”, — розповів він.

Романенко також зазначив, що найефективнішим методом боротьби з обстрілами України Росією був би дозвіл завдавати ударів у відповідь по території РФ. У цьому разі Україна отримала б можливість знищувати пускові установки ракет.

“Але, на мій погляд, найбільше допоміг би Україні дозвіл завдавати ударів по російській території західною зброєю. Тоді б ми ракету “Іскандер” могли просто знищити разом із її пусковою установкою. Це перший варіант, який поки що не актуальний”, — констатував він.

Читайте також: В Чернігові семеро загиблих та 136 постраждалих — пошуково-рятувальну операцію завершено (ВІДЕО)

Прямий ефір