Україна зробила значні кроки щодо боротьби з корупцією на всіх рівнях, — Мошенець про міжнародні оцінки та роспропаганду

Олена Мошенець. Фото: comments.ua

Представники країн-партнерів України порушують теми антикорупційної діяльності та подальших кроків щодо боротьби з корупцією на зустрічах з українськими колегами. Але ці теми звучать зовсім не в тому контексті, в якому намагається представити їх російська пропаганда. Оцінки міжнародної спільноти спростовують її. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявила народна депутатка України Олена Мошенець.

“Щоб відрізняти цей наклеп, пропаганду та фейкові новини, потрібно не слухати їх, а подивитися, як оцінюють дії України та ситуацію в Україні міжнародні організації, які точно не фінансуються за рахунок російського “Газпрому” чи інших великих організацій, і які більш-менш об’єктивно намагаються оцінити рівень корупції у різних країнах, включаючи Україну”, — закликала гостя ефіру.

Вона наголосила, що Україна зробила дуже значні кроки у боротьбі з корупцією, починаючи від побутових її проявів та закінчуючи корупцією на топрівні.

“Якщо сьогодні подивитися на ті справи, які розглядаються у Національному антикорупційному бюро, то можна побачити прізвища бізнесменів, які були абсолютно недоторканними за попередньої влади… Їх взагалі не можна було чіпати. Зараз ми бачимо кілька справ, дуже гучних, які, я сподіваюся, закінчаться у Вищому антикорупційному суді”, — зазначила Мошенець.

Депутатка також послалася на оцінку міжнародної організації “ГРЕКО” (Група держав проти корупції), яка наголосила на прогресі України.

“Зовсім нещодавно “ГРЕКО” — це одна з дуже серйозних організацій, яка моніторить ситуацію в Україні, — збільшила рівень довіри до нас, поставила чергову низку умов для того, щоб ми піднімалися ще вище у рейтингу тих країн, які можуть, скажімо так, точково продемонструвати боротьбу з корупцією”, — наголосила народна депутатка.

Мошенець зазначила, що український парламент має ухвалити низку важливих законопроєктів у цьому напрямі, зокрема закон про лобізм, який ще жодного разу в історії України не доходив до етапу розгляду у Верховній Раді.

Читайте також: Антикорупційний фронт: як Україна бореться з бюрократією та хабарництвом (ВІДЕО)

Прямий ефір