Україна змінила підходи до війни — усі країни НАТО працюють над розширенням виробництва ракет, артилерійських боєприпасів, — Нарожний

Павло Нарожний. Скриншот: uatv.ua

Певною мірою Україна вже є конкурентом своїм союзникам на ринку з виробництва зброї. Велика проблема в тому, що Україна не може зараз нічого експортувати. Все, що вона виробляє, йде на внутрішній ринок. Про це сьогодні, 10 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт, засновник БО “Реактивна пошта” Павло Нарожний.

“Яскравий приклад — ракети “Стугна-П”, протитанкова ракета з дальністю до 5 км. Дуже багато в інтернеті є відео успішних пусків цих ракет, коли вони знищують найсучасніші російські танки: і Т-90, і Т-72 модернізовані тощо. І на моніторі ми бачимо арабську в’язь. Це не тому, що наші українські бійці добре читають арабською, а тому, що ці ракети спочатку передбачалося йти на експорт, і в самий останній момент контракти розірвали, але вже всі системи управління були модернізовані, переведені на мови, зрозумілі в Саудівській Аравії та інших країнах. Тому вони досить успішно експортувалися”, — сказав він.

За словами експерта, у світі є конкуренти таким українським розробкам, як морські дрони, але не так багато.

“І момент у тому, що всі ці розробки суто теоретичні, не мали бойового застосування. А наші дрони мають бойове застосування. Тому після нашої перемоги, після того як ми дійдемо до держкордону України, коли ми зупинимо ворога, я думаю, ми експортуватимемо якусь частину наших розробок”, — каже Нарожний.

Він зазначив, що зацікавленість у країн-союзників в українських розробках точно є.

“Я точно знаю, що представники Пентагону спілкуються з нашими військовими, Пентагон навіть офіційно заявляв, що вони змінюють свої підходи до війни. Наприклад, яскравий приклад, що українська артилерія використовується не так, як її розглядали країни НАТО. У НАТО артилерія передбачається, що вона зупиняє просування противника, фіксує його, а вже після цього основний удар завдає авіація. У нас, на жаль, авіації, здатної це робити, зараз немає. У нас немає F-16, немає бомбардувальників, здатних скидати велику кількість бомб на ворога. Тому Пентагон зараз розуміє, що артилерія в якийсь момент може стати основним ударним засобом. І їхня точка зору на артилерію і на авіацію теж змінюється. І не тільки Пентагону”, — розповів військовий експерт.

Яскравий приклад — виробництво боєприпасів.

“Зараз Україна відстрілює таку кількість артилерійських боєприпасів, яку всі країни НАТО разом узяті не встигають виробляти. Водночас Україна — відносно невелика країна з відносно невеликою армією. Тому зараз усі країни НАТО працюють над тим, щоб розширити виробництво ракет, артилерійських боєприпасів, прискорити виробництво самих стволів. Тобто всі підходи до війни Україна змінила”, — резюмував Павло Нарожний.

Читайте також: Росія має у 7-8 разів менше боєприпасів, ніж на початку повномасштабного вторгнення, — колишній розвідник

Нагадаємо, яскраві кадри випробування нової розробки українського військово-промислового комплексу (ВПК) днями з’явилися у мережі. Їх опублікував секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олексій Данілов. Він назвав більше не проблемою ураження цілей на території РФ на дальності до 1,5 тис. км. У Головному управлінні розвідки Міноборони України (ГУР МО) своєю чергою повідомили, що ЗСУ наразі тестують далекобійну та високоточну зброю, зробивши акцент саме на технологічність та високу точність.

Прямий ефір