Україна здійснює дипломатичний прорив одразу за кількома напрямками й активно протидіє російській монополії, — Фесенко

Володимир Фесенко. Фото: uatv.ua

Україна йде на активну дипломатичну роботу навіть у тих країнах, де раніше українського впливу практично не було. Зараз відбувається дипломатичний прорив. Про це сьогодні, 30 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

За його словами, країни глобального Півдня прекрасно розуміють, що зараз не можна грати лише в інтересах однієї сторони.

“І те, що вони пішли на взаємодію з Росією в межах саміту, який готувався, до речі, кілька років і мав бути однією з головних подій року для Путіна, і він намагається це зробити, але очевидно, що і та ж ПАР, і низка інших країн Африки, Єгипет активно взаємодіють з Україною, з країнами Заходу. І це якраз показує, що зусилля України дають результати. Зрушення відбувається. Він не став якимось одномоментним. Але саміт у Саудівській Аравії — це ще одне свідчення того, що зараз Україна стає активним суб’єктом. Ми не просто чекаємо, коли нам хтось допоможе домогтися перелому у відносинах з африканськими країнами або з країнами Латинської Америки, що наші партнери з США або Євросоюз допоможуть нам. Ми самі активно працюємо в цьому напрямку”, — сказав Фесенко.

Політолог уточнив, що активно триває робота і у відносинах з Бразилією, з країнами Латинської Америки, тому що там російський вплив теж дуже сильний.

“Щоправда, вони (Росія, — ред.) його здійснюють через низку таких дуже одіозних політичних режимів, як, наприклад, режими на Кубі, чи Нікарагуа, чи Венесуелі. Але, тим не менш, Україна йде на активну роботу навіть у тих країнах, де раніше українського впливу практично не було”, — заявив він.

Фесенко зазначив, що поки що тільки початкова фаза дипломатичного прориву України, але вже очевидні його результати. Зокрема те, що Україну сприймають як значущого партнера, з яким необхідно мати справу, з яким треба домовлятися.

“І дуже важливо, що на відміну від усієї путінської пропаганди, суть якої в тому, що “Україна нічого не вирішує, треба із Заходом домовлятися”, ні. І африканські країни, Саудівська Аравія, Китай розуміють, що треба домовлятися з Україною. Тому в цьому плані дійсно зрушення і дуже суттєве. Поки що зрушення таке, я б сказав, у розумінні дипломатичних реальностей відбулося. Але ми рухаємося до головного результату, коли мають відбутися вже і великі дипломатичні заходи, які призведуть зрештою і до результату, який ми формулюємо як справедливий мир. Активна робота в цьому напрямку вже ведеться. Тож дипломатичний прорив Україна здійснює одразу за кількома напрямками, і ми активно протидіємо російській монополії або прагненням Росії монополізувати вплив на країни глобального Півдня, особливо в Африці та Латинській Америці”, — розповів політолог.

Він акцентував, що низка країн Африки навіть на зустрічах із президентом РФ Володимиром Путіним підтвердили свої миротворчі ініціативи всупереч путінській стратегії монополії на зерновий ринок, заявили про необхідність відновлення зернової угоди.

“І це навіть на тому заході, який є, здавалося б, суто путінським. Проте тут теж проявилася позиція, яка відображає інтереси України. Тому щоб не було тільки суто африканських ініціатив чи ініціатив від Бразилії, реалізується ідея проведення такого широкого саміту, де задіяні і розвинені країни, країни “Великої сімки” і країни глобального Півдня. Але ідея українська і Україна є головною рушійною силою в просуванні нашої позиції, формули миру президента Зеленського”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Ілюзія міжнародної підтримки режиму Путіна: які підсумки саміту Росія — Африка (ВІДЕО)

Нагадаємо, кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко висловив думку, що африканські країни не можуть ігнорувати того терору, який путінська Росія здійснює в усьому світі, зокрема, щодо блокади Чорного моря та українських портів.

Прямий ефір