Україна зацікавлена у будь-якому компромісному законопроєкті Конгресу США про допомогу — думка експерта

Конгрес США. Фото: ukrinform.ua

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон, який так і не виніс на голосування пакетний законопроєкт, що включає понад 60 млрд дол. допомоги для України, наразі каже, що Палата представників підготує альтернативний проєкт. Навіть якщо він включатиме менший обсяг допомоги, Україна зацікавлена у його прийнятті. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

На його думку, головне, щоб компромісу було досягнуто якнайшвидше, оскільки найближчими місяцями може відбутися активізація військових дій. І все більше і більше політиків західного світу б’ють сполох і звертаються до американських конгресменів, щоб ті нарешті ухвалили рішення.

“Ми бачимо, що зараз дуже багато розмов про те, яким може бути такий альтернативний законопроєкт. Він може містити, наприклад, статтю про те, щоб зміцнити американо-мексиканський кордон. Зміна може бути пов’язана з допомогою Ізраїлю: є різні версії того, щоб Україна та Ізраїль йшли разом або порізно. Також йдеться про те, що ця допомога може бути дещо зменшена. Це може бути не 60 млрд дол., проте вона також буде досить солідна. І що дуже важливо, що, можливо, нарешті, це стане причиною того, що крапка в цьому питанні буде поставлена. І ми сподіваємося, що якщо знайдеться цей компромісний законопроєкт і за нього проголосує більшість конгресменів, Джозеф Байден, президент США, поставить свій підпис під ним, і допомога якнайшвидше йтиме на фронт”, — прокоментував експерт.

Він наголосив, і експерти, і політики сходяться на тому, що цей рік буде критично важливим у відбитті Україною російської агресії, а може, й у проведенні Силами оборони контрнаступних дій. Про це говорив і високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель. Після зустрічі у Вашингтоні він заявив, що забезпечення нової підтримки Україні не може чекати.

“Ми зараз бачимо багатьох політиків, які про це заявляють. І з огляду на те, що ставки дуже високі, ми бачимо, наскільки вже градус підвищився, я думаю, що ми побачимо “зелене світло”. Попри те, яким буде законопроєкт, нам дуже важливим є цей консенсус, важлива допомога. Навіть якщо буде, наприклад, даватись допомога у борг, ленд-ліз тощо. Найголовніше, щоб підтримка Сполучених Штатів зберігалася. Так, зараз йдеться про те, що Європа може взяти частину тягаря війни на себе. Вона і так зараз надає ті чи інші кошти та військову допомогу. Ми бачимо, скільки важливих заяв уже було на полях тих чи інших зустрічей у Європейському Союзі. Але без Сполучених Штатів дуже важко нам допомагати. Я думаю, що таки знайдеться компроміс. Недаремно Боррель відвідував США. Я думаю, що там були якісь залаштункові розмови та запевнення, що Україна не залишиться без підтримки”, — сказав Станіслав Желіховський.

Читайте також: “Зміни політики США немає щодо України”: коли і яку допомогу буде надано (ВІДЕО)

Нагадаємо, завідувачка програми славістики в Університеті імені Вашингтона і Лі в штаті Вірджинія, докторка філологічних наук, журналістка Ганна Бродська-Кроткіна вважає, що може бути тільки дві причини, через які спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон блокує допомогу Україні, не виносячи законопроєкт на голосування — це або страх, або ідеологія.

Прямий ефір