Україна закликає посилювати тиск на Росію шляхом впровадження секторальних санкцій — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: gettyimages.com

Габон може виключити російські танкери, які ходять під державним прапором країни, зі свого реєстру, якщо буде встановлено, що вони займаються незаконною діяльністю. Про це заявив міністр транспорту Габону Лоїк Мудума, інформує FREEДОМ.

Зі 147 танкерів “Совкомфлота” 42 змінили прапор на габонський. Раніше десятки російських суден відмовилися від прапорів Ліберії та Маршаллових островів через санкційний тиск США. З цієї ж причини Індія, ймовірно, зменшить обсяги закупівель російської нафти 2024-го і 2025 року, пише Bloomberg.

Генеральний прокурор України Андрій Костін вважає, що потрібно посилювати тиск на Росію шляхом впровадження секторальних санкцій, які вдарять по економіці агресора. Посилення обмежень щодо країни-агресора він обговорив з виконавчими директорами Європейської служби зовнішньої діяльності.

“Наша мета — розбудова мережі всеосяжної відповідальності, яка включатиме ефективні механізми для кримінального переслідування російського військового і політичного керівництва за злочин агресії, для конфіскації російських активів і відшкодування збитків тим, хто постраждав від цієї війни”, — сказав Костін.

23 лютого 2024 року Європейський Союз ухвалив 13-й пакет санкцій, який включає обмежувальні заходи щодо 106 фізичних і 88 юридичних осіб. Усі вони мають стосунок до російського ВПК, беруть участь у постачанні озброєння з КНДР у Росію, беруть участь у незаконній депортації та переховуванні українських дітей.

Загалом санкції ЄС поширюються на більш ніж 2 тис. фізичних і юридичних осіб. Деякі з цих компаній та організацій базуються в третіх країнах. Вони допомагали Москві обходити обмеження, виробляти і розробляти компоненти озброєнь.

Під європейськими санкціями вже цілі галузі економіки Російської Федерації. Атомна енергетика і металургія найближчим часом можуть опинитися під обмеженнями ЄС, кажуть експерти.

“Європа обговорює алюміній, який повинен, точніше міг би увійти до 13-го пакету санкцій. Але не увійшов. Однак це не означає, що ми не побачимо російський алюміній у 14-му пакеті. Ба більше, він, найімовірніше, буде ухвалений уже в травні-червні 2024 року. І було б в ідеалі синхронізувати санкції США та Європейського Союзу щодо російського алюмінію. Ось вам і секторальні санкції”, — зазначив головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

Але найсильнішого удару союзники Києва завдали по російському експорту нафти. Доходи від торгівлі паливом завжди були ключовою статтею доходів країни-агресора.

Найбільший імпортер російської нафти, Індія, поступово переходить на сировину з інших країн, насамперед із Саудівської Аравії. До нових контрактів з “Роснефтью” в Нью-Делі ставляться з обережністю, пише Bloomberg.

За даними агентства, найбільший державний нафтопереробний завод Indian Oil Corp, найімовірніше, скоротить обсяги закупівель сирої нафти у Росії. Крім того, Bharat Petroleum Corp і Hindustan Petroleum Corp вирішили не брати на себе зобов’язань із закупівлі нафти у 2025 році. Державні компанії також шукають контрактну нафту на Близькому Сході та в Західній Африці, хоча ці угоди, ймовірно, обійдуться дорожче.

Читайте також: Європейські санкції ще не охопили російську металургію та ІТ-сферу, — аналітикиня Київської школи економіки

Раніше економіст Іван Ус заявив, що санкції проти Росії не одразу виявилися ефективними через недостатній контроль за їх виконанням, але поступово, завдяки поліпшенню механізмів нагляду, вони починають давати очікувані результати.

Прямий ефір