Україна зайняла нішу в розробці FPV-дронів, яку не розглядав Захід — деталі від Храпчинського

FPV-дрон. Фото: epravda.com.ua

Україна для розробки і використання безпілотних систем взяла ту нішу, яку навіть країни НАТО не розглядали як перспективну. Для Заходу головне завдання полягало у високих технологіях і застосуванні великої кількості елементів, а Україна почала широко модернізувати та застосовувати звичайні гоночні дрони. Про це сьогодні, 1 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

“Якщо ми говоримо про FPV-дрон, то це звичайний гоночний дрон. Ті FPV-дрони, які починали бойові дії, мали спрощену систему, простий польотний контролер, звичайну камеру і двигуни, невеликі механізми, які дозволяли літати на відстань до 3-5 км. Зараз ми говоримо про FVD-дрони, які можуть літати на відстані до 50 кілометрів завдяки певним поліпшеним засобам зв’язку. Раніше використовували просто звичайну камеру, зараз використовують і тепловізійні камери, і програмне забезпечення, яке гарантує захоплення й ураження цілі без участі, припустимо, навіть оператора. І, відповідно, технології стали дорожчими, але все одно це набагато дешевше, ніж те, що нам пропонує Захід”, — звернув увагу експерт.

Храпчинський зауважив, що мотивація перемоги допомагає українцям, а основний критерій ціни — це те, що велика кількість інженерів інвестує в перемогу свої знання.

“Тобто все те, що розробляється зараз, відбувається внаслідок того, що знання інвестуються, закуповуються компоненти. І це дуже важливий момент для того, щоб розуміти, чому приватний бізнес зміг організувати таке велике виробництво і так швидко наростити безпосередньо кількість безпілотних систем, що випускаються”, — пояснив він.

Читайте також: Розробки українського ОПК починають працювати в тилу ворога, — Камишин

Нагадаємо, командувач Силами безпілотних систем Збройних сил України Вадим Сухаревський упевнений, що українські дрони значно перевершують імпортні моделі.

Прямий ефір