Нові БпЛА постійно з’являються на українському ринку. Дуже перспективними є дрони на оптоволокні. Є в України й нові розробки в галузі РЕБ. Про це 25 грудня в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла начальниця загону цивільно-військового співробітництва у підрозділі безпілотних систем спеціального призначення Нацгвардії України “Тайфун” Лілія “Троя”.
За її словами, українські військові активно використовують на полі бою дрони на оптоволокні, проте й у російських окупантів розробки цього виду безпілотників непогано розвинуті. Серед переваг цих БпЛА Лілія назвала стійкість до засобів радіоелектронної боротьби, які використовують не тільки українські захисники, але й ворог.
“Але ми їх можемо грамотно застосовувати й теж брати ініціативу в свої руки, тому дрони на оптоволокні я б назвала найзатребуванішим і передовим типом, який ми використовуємо та намагаємося впроваджувати”, — сказала вона.
“Троя” звернула увагу, що раніше, коли українські воїни їхали до країн Заходу на навчання, то їх навчали, а тепер західні партнери переймають досвід вже в українців.
“Наші іноземні партнери не готові до таких масштабних бойових дій, як ми, однозначно. Це перше. А друге — на 100% у технологіях ми їх обганяємо, тому що ми з ними зараз ділимося нашими розробками, нашими успіхами на полі бою. Тепер вони переймають досвід від нас”, — повідомила начальниця загону.
Лілія вважає, що українським військовим потрібні безпілотники різних типів на полі бою, не можна сказати, що якісь потрібні більше, а якісь менше.
“На різні дистанції застосовуються різні типи БпЛА, наприклад, якщо ми говоримо про невелику дистанцію в районі 10-20 км, то застосовуються FPV. Якщо нам потрібна розвідка, то застосовуються інші типи безпілотників. Дрони-бомбери, які летять вже на велику дистанцію, дрони, які, в принципі, летять вглиб до 1 000 км, а може бути навіть і більше. Вони потрібні всі однозначно”, — пояснила вона.
Читайте також: Російський флот під прицілом морських дронів: блискучі українські спецоперації в Чорному морі та їхні наслідки
Нагадаємо, Міністерство оборони України допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс “Щедрик” вітчизняного виробництва.