Україна захищає об’єкти енергетичної інфраструктури від російських атак бетонними блоками, — Омельченко

Ілюстративне фото: ukrinform.com

Україна зміцнює бетонними блоками об’єкти енергетичної інфраструктури, щоб захистити їх від російських атак. Про це сьогодні, 29 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

На його думку, нинішньої зими російські окупанти зроблять акцент на ударах по українській енергетичній інфраструктурі дронами-камікадзе.

“Якщо торік вони здебільшого били ракетами, то цього року це будуть Shahed (“Шахеди”), тобто дрони. Вони створили величезний флот дронів, і це є надзвичайно небезпечним для енергетичної інфраструктури. Але будемо сподіватися, що наша протиповітряна оборона спрацює нормально”, — сказав експерт.

Омельченко згоден із думкою, що для повноцінного захисту енергетичної інфраструктури недостатньо мати лише протиповітряну оборону.

“Крім ППО, потрібно мати можливість завдавати ударів у відповідь по російських об’єктах, для цього треба мати відповідну кількість і дронів, і ракет. І тільки в цьому випадку, коли росіяни будуть розуміти, що на об’єкт, який вони пошкодили в Україні, буде пошкоджено такий самий об’єкт у Росії, тільки це може зупинити остаточно ці обстріли”, — вважає він.

За даними експерта, Україна готувалася до захисту своєї інфраструктури від ударів РФ.

“Україна займалася двома видами захисту своєї енергетичної інфраструктури. Перший вид — активний, це стосується насамперед протиповітряної оборони, і пасивний — це фізичний захист. Будувалися відповідні бетонні блоки над важливими інфраструктурними об’єктами і також використовуються відповідні сітки, які повинні вловлювати ці дрони. Тобто ось це два основні методи, які мають захистити українську інфраструктуру. Але також необхідно створити аварійний запас обладнання в разі пошкодження — це теж надзвичайно важливо. І необхідно також мати можливість отримувати електричну енергію у великих обсягах з імпорту. Тому що в разі пошкодження якихось об’єктів імпорт — це теж дуже важлива складова реалізації плану із захисту енергетичної інфраструктури України”, — сказав Омельченко.

Читайте також: Енергобезпека у формулі миру: головним чинником у підготовці критичної інфраструктури України до зими стали ППО і ПРО (ВІДЕО)

Нагадаємо, ексміністр палива та енергетики України Іван Плачков вважає, що прямі збитки, яких зазнала українська енергетична інфраструктура від російських атак, можуть перевищувати 50 млрд доларів.

Прямий ефір