Україна — ЄС: як планується розвиток співпраці після саміту в Києві (ВІДЕО)

Прапори ЄС і України. Фото: pixabay.com

Київ озвучив амбітний план вступу до Європейського Союзу. Крім того, значний прорив у відносинах Україна очікує вже до кінця тижня, 3 лютого в Києві відбудеться саміт Україна — ЄС, інформує FREEДОМ.

Київ очікує на швидкий вступ до Європейського Союзу, проте в Європі такі очікування називають завищеними та нагадують, що для цього необхідно виконати низку вимог ЄС. Київ докладає для цього серйозних зусиль: уже стартувала антикорупційна програма та анонсовано реформу Конституційного суду. Йдеться про порядок добору кандидатур на посаду судді.

“У нас є дуже амбітний план щодо вступу до Європейського Союзу протягом найближчих двох років. Тож, ми розраховуємо, що цього, 2023 року, у нас може бути передвступна стадія переговорів. Ми консультуємося з Єврокомісією, щоб переконатися, що всі проблемні питання вирішуються”, — заявив в інтерв’ю виданню Politico прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

ЄС продовжує активно вкладати в перемогу України, це включає військову, фінансову та економічну допомогу. Не так давно Європейський Союз відкрив у Польщі енергетичний хаб, який стане логістичним центром надання екстреної енергетичної допомоги Україні на тлі ракетних атак Росії по енергетичній інфраструктурі.

“Ми продовжимо надавати нашу підтримку Україні. Україна повинна перемогти в цій війні й ми підтримуємо її всіма можливими способами. Ми досягли політичної угоди про сьомий транш військової підтримки для України додатковими 500 млн євро, додаткової допомоги 45 млн євро для українських військових, яких навчає наша військова навчальна місія”, — повідомив верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

За його словами, ЄС дав жорстку відсіч кремлівським звинуваченням про причини продовольчої кризи. Розпочавши повномасштабну війну проти України, Росія відрізала одного з найбільших експортерів сільськогосподарської продукції від світових ринків. Ціни на продукти підскочили, і багато країн опинилися на межі голоду. Москва заявила, що винні в цьому західні санкції проти Росії, тільки світова спільнота в це не вірить.

“Крок за кроком — і ми переможемо. Тепер це зрозуміло всім. Відповідальність за створення голоду в світі лежить на Росії. Ми намагалися пояснити всім, що коли Росія блокує 20 млн тонн продовольства, ви не можете звинувачувати в цьому мене”, — зазначив Жозеп Боррель в інтерв’ю виданню Financial Times.

Суттєвий крок уперед у відносинах з Євросоюзом Україна планує зробити вже 3 лютого. Цього дня в Києві відбудеться саміт ЄС — Україна. На ньому обговорюватимуть військову ситуацію, мирний план президента Володимира Зеленського та підтримку України з боку партнерів.

“Ми стоїмо на боці України без усіляких “якщо” і “але”. Україна бореться за наші спільні цінності, вона бореться за повагу до міжнародного права і принципів демократії, і саме тому Україна повинна виграти цю війну”, — вважає голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

За підсумками саміту заплановано підписання низки важливих договорів, зокрема угоди про безвіз для промислових товарів, призупинення мита на український експорт ще на рік, а також включення України до зони мобільного роумінгу ЄС.

Читайте також: Україна хоче вступити до Євросоюзу за два роки: про перспективи рішення розповіла експерт

Прямий ефір