Україна — єдиний стратегічний партнер НАТО, Росія сама себе видалила з цього списку, — Джердж

Ілюстративне фото: bigkyiv.com.ua

Україна — стратегічний партнер НАТО. В історії Північноатлантичного альянсу не було такої допомоги, яка зараз надається Україні. Про це сьогодні, 17 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Громадської ліги “Україна – НАТО” Сергій Джердж.

“Україна настільки тісно співпрацює з НАТО. Ми і стратегічний партнер НАТО, єдиний стратегічний партнер, тому що в минулому у НАТО було два стратегічні партнери — це Росія і Україна. Росія сама себе видалила з цього списку. Україна стратегічний партнер. Ми і в програмі розширених можливостей з НАТО теж. Це надання такої допомоги розвідданих. А розвіддані — це питання довіри. Тобто вже існує довіра між Україною і країнами НАТО в безпековому плані. Це і та безпрецедентна допомога, яку ми отримуємо насправді сьогодні, під час війни країни НАТО в комплексі… не було прецеденту за всі роки створення НАТО такої великої допомоги і у фінансовому плані, і в матеріально-технічному, в кількості озброєнь, як НАТО надає Україні. Тобто знайти ще якийсь елемент, ще ближчий щодо співпраці України з НАТО,? важко”, — сказав він.

Наступний етап, на думку експерта, — вступ України до Альянсу.

“І таким чином приховування всіх цих відкритих питань. Тому ми побачимо. Вільнюс, звичайно ж, для України був би дуже зручною такою платформою для зустрічей і для ухвалення таких рішень. Литва і загалом балтійські країни дуже сильно підтримують Україну. Ми були у складі колоній колишнього Радянського Союзу, Росії та Кремля. І сьогодні ці балтійські країни не тільки вільні, але вони входять і в НАТО, в Європейський Союз. І, звичайно ж, вони підтримують у цьому плані наші прагнення. І я думаю, Литва як країна, яка приймає цей саміт, зробить максимально можливе для того, щоб цей процес був більш такий видимий для нас. Тому мені складно передбачити, які там рішення буде ухвалено”, — підсумував Сергій Джердж.

Читайте також: “Мобілізувалися всі”: як війна Росії проти України вплинула на НАТО, оцінив експерт

Нагадаємо, у липні у Вільнюсі відбудеться саміт НАТО. На минулорічному з’їзді в Мадриді країни-члени блоку затвердили нову Стратегічну концепцію. У ній Росію було названо “найзначнішою і прямою загрозою”, а не “стратегічним партнером”. Україні одноголосно затвердили довгострокову підтримку, Швецію і Фінляндію офіційно запросили приєднатися до Альянсу. На майбутній зустрічі, серед інших питань, обговорюватимуть нові технології в оборонній стратегії НАТО.

Прямий ефір