Україна вже виграла морський бій у Росії — подробиці від Коваленка

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Безпілотники допомагають певною мірою убезпечити Україну від дій армії Росії. Про це сьогодні, 28 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Він зазначив, що в Україні до 2022 року була непогано розвинена компонента розвідувальних безпілотників, а дрони-камікадзе стали новою віхою.

“І можна говорити про те, що в нас доволі таки різноманітна номенклатура такого типу дронів. Вони різняться як за розмірами, як за характеристиками, так і за тим, які цілі вони можуть вражати. Бойова частина і вражаючі елементи багато вирішують, і це може бути як ураження живої сили, або ураження стаціонарних будівель, наприклад, складів з боєприпасами, і, можливо, так само і можна говорити про ураження аеродромів з авіацією тощо”, — сказав Коваленко.

За словами експерта, дрони гарантують Україні більшу безпеку.

“Наприклад, знищення одного стратегічного ракетоносця-бомбардувальника Ту-22М3 — це гарантія того, що наступної ночі він не підніметься в небо і не запустить ракету Х-22 на сплячі міста в Україні. Тобто, так, роблять наш сон безпечнішим”, — сказав він.

Коваленко заявив, що українські безекіпажні катери зараз змінюють ситуацію в Чорному морі.

“Це дійсно той засіб, який не тільки змінив, а продовжує змінювати ситуацію в Чорному морі. І Україна — країна, яка не має свого флоту, по суті, затиснула в Чорному морі і виграла морський бій. Можна вже прямо говорити — виграла, так. Поки що Росія не оголосила про капітуляцію, але, по суті, ми виграли морський бій у країни, у якої є флот”, — сказав він.

Також експерт зазначив, що цікавим є питання, чим було знищено на мисі Тарханкут російську зенітно-ракетну систему ППО великого і середнього радіуса дії С-400 “Тріумф”, оскільки озвучується багато версій.

“Я, наприклад, спочатку був упевнений, що це була ракета Storm Shadow або SCALP-EG, але згодом з’ясувалося, що це щось нове українське. Деякий час тому було озвучено версію, що там міг бути “Нептун”. Так, цілком можливо, це міг бути “Нептун”, оскільки ракета Р-360 має можливість завдання ударів не тільки по поверхні води, а й по поверхні суші. І взагалі сама по собі ракета Р-360 універсальна: її можна використовувати як із сухопутної бази, так і з морської, так і з авіаційної… Вона не до кінця була просто випробувана за всіма іншими варіантами, і пускові установки для всіх інших баз не були доопрацьовані. Як і не було самої бази на той момент — усе через те, що не вистачало фінансування, знову-таки технологій. І зараз не виключено, що технологічно її доопрацювавши, модернізувавши, ми дійсно змогли завдати вже, по суті, новою ракетою удар по С-400. І це багато значить для майбутнього експортного потенціалу нашого військово-промислового комплексу”, — сказав Коваленко. 

Крім того, за його словами, в українського ВПК є непогані напрацювання в галузі середньої, легкої броньованої техніки.

“Ми зараз широко використовуємо американський M2 Bradley, використовуємо Stryker та іншу техніку від наших міжнародних партнерів. Тим часом у нас дуже непоганий військово-промисловий потенціал. Це і бронеавтомобілі “Козак”, “Варта-Новатор”, не в достатній кількості які були. У нас за абсолютно новою концепцією створено БТР-4Е. Дуже хороша машина, насправді. І вона продемонструвала свою якість і надійність у цій повномасштабній війні. Ну і, звичайно ж, можна говорити й про танки”, — сказав Коваленко.

Експерт зазначив, що наразі немає відкритої інформації про втрати українського ВПК, оскільки під час війни російська армія завдавала ударів й по підприємствах військово-промислового комплексу.

“Тому тільки лише після закінчення війни можна буде повною мірою сказати, що можливо відновити й на чому можливо створити нове виробництво і, звичайно ж, запустити серійне виробництво техніки”, — констатував Коваленко.

Читайте також: Абсолютна несподіванка не лише для росіян, а й для союзників України, — Зеленько про операцію на Тарханкуті

Прямий ефір