Україна виконала всі вимоги ЄС щодо питання нацменшин, — Мезенцева

Марія Мезенцева. Фото: uatv.ua

Україна виконала всі вимоги та рекомендації Євросоюзу щодо вступу до ЄС, противиться інтеграції України тільки Угорщина. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань інтеграції до Європейського Союзу, голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева.

Офіційний Будапешт продовжує маніпулювати темою прав угорців в Україні. Питання прав нацменшин в Україні було сьомим пунктом у списку зобов’язань Києва щодо надання країні статусу кандидата в члени ЄС, і українська сторона раніше вже його виконала та увідповіднила законодавство до європейського рівня.

“Ми провели цю роботу в найкоротші терміни. До речі, сьомий пункт був доповнений робочою картою з шести пунктів саме угорською стороною. Український парламент проголосував три законопроєкти — у 2022 році та два у 2023-му. Усі вони враховують рекомендації Венеціанської комісії — органу, який працює на базі Ради Європи”, — нагадала Мезенцева.

Уряд, парламент та Офіс президента України продовжують активно працювати з угорською стороною. Як уточнила парламентарка, угорська нацменшина — одна з найбільших в Україні — приблизно 153 тис. українців угорського походження проживають, наприклад, на Закарпатті.

“Було створено робочу групу з представниками національного та місцевого рівнів, яка розглядає різні практичні питання. Наприклад, чи можуть двома мовами — угорською та українською — бути назви вулиць, проводитися збори чи культурні заходи, друкуватися оголошення”, — перерахувала вона.

Мезенцева теж є учасницею цієї робочої групи. Вона зазначила, що за цим напрямом українська сторона має щільну взаємодію на полях ПАРЄ і з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто, і з угорською делегацією з правлячої партії та з опозиції.

При цьому, якщо Україна дотримується прав угорців, то симетричних дій у такому ж обсязі не спостерігається щодо українців в Угорщині.

“Наприклад, Україна надає навчання угорською мовою в понад 100 школах, а в Угорщині такого ж принципу дзеркальності немає. Хоча цього року виповнилося 25 років дії Міжнародної конвенції із захисту нацменшин, Угорщина та Україна є сторонами цієї конвенції”, — продовжила Мезенцева.

Читайте також: Переговори про вступ до ЄС і гарантії безпеки: що чекає на Україну влітку — огляд від експертів

Нагадаємо, Угорщина блокує 41% усіх ініціатив Європейського Союзу, які стосуються України.

Прямий ефір