У разі нападу Росії на країни Балтії Casus belli може бути гібридним. НАТО потрібно серйозно готуватися до війни. Таку думку сьогодні, 26 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, віцепрезидент аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.
“Країни Балтії — це основний напрямок удару Путіна в його хворій фантазії. Тому ця загроза залишається, вона є. Але, коли я говорю з нашими колегами з країн Балтії, то вони завжди посилаються на те, що вони перебувають під парасолькою НАТО. І тут цей Casus belli може бути якимось гібридним”, — сказав він.
На думку політолога, це не будуть прямі удари, а будуть чергові якісь провокації, можливо, на нинішньому етапі.
“Але припускаємо варіант, що завдається удар по заводах (з виробництва дронів, — ред.), то тут далеко ходити не треба, це агресія. А це 5-та стаття [Статуту] НАТО. І цей момент, який дуже важливий, ні Путін, ні НАТО не знають, чи спрацює ця стаття, як вона швидко введеться. Швидше за все, уже можна позитивніше розглядати. Тому що, якби Путін напав не на Україну, а на країни Балтії ще 2014 року, історія могла б розвиватися більш жорстко щодо НАТО. І НАТО не готове було б до такого випаду з боку Росії”, — каже Лісний.
За його словами, зараз Україна дає час усьому НАТО перепрошитися і усвідомити, що це ворог у вигляді Росії і треба до війни готуватися.
“І ми бачимо і навчання колосальні починаються, і будуть ще. Тому Україна виграла час для того, щоб 5-та стаття стала реальністю, а не просто гіпотетичним якимось моментом, який обговорюють і в Росії, і в НАТО, і в Україні, — чи буде її використано, чи буде введено в дію, як швидко? Тепер, мені здається, шансів більше, ніж це могло б бути 2014 року”, — резюмував Олег Лісний.
Читайте також: Щонайменше п’ять країн НАТО моделюють сценарій можливої воєнної агресії РФ, — Стефанішина
Нагадаємо, раніше Лісний висловив думку, що країни Балтії краще за інших європейців усвідомлюють загрозу, що виходить від РФ. Вони знайшли свою найбільш ефективну нішу в допомозі Україні — це виробництво дронів. Країни, які виявлять страх перед Росією, можуть зникнути з політичної карти світу. Потрібно не боятися, а діяти, як країни Балтії.