Україна вперше отримає від Німеччини військові вертольоти Sea King — подробиці (ВІДЕО)

Гелікоптер Sea King Mk41. Фото: gettyimages.com

Німеччина поставить Україні багатоцільові вертольоти Sea King Mk41, заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Це перші військові вертольоти, які Берлін передає Києву. На початку 2023 року два вертольоти моделі Sea King передала Україні Велика Британія, повідомляє FREEДОМ.

За даними Міністерства оборони Німеччини, у 2024 році Берлін надасть Україні військову допомогу на суму понад 7 млрд євро. Зокрема, вперше буде поставлено в Україну 6 військових вертольотів Sea King Mk41, а також необхідне оснащення й запасні частини. За словами міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, українські військові пройдуть курс навчання з управління та обслуговування льотної техніки.

“Sea King — це перевірений та надійний вертоліт, який допоможе українцям у багатьох сферах: від розвідки над Чорним морем до транспортування солдатів. Це перша німецька поставка такого роду”, — цитує Пісторіуса сайт Міністерства оборони Німеччини.

Як пояснили в Бундесвері, Sea King Mk41 використовуються німецькими військовими з 1970-х років. Вертольоти модернізували в 1986-1988 роках. Тоді вони отримали можливість нести протикорабельні ракети. У Німеччині основне призначення цих вертольотів — пошуково-рятувальна служба, розвідка й підтримка військово-морського флоту.

Дальність польоту Sea King Mk41 — понад 1 500 кілометрів. Він оснащений радаром та інфрачервоною камерою, може літати навіть у найгірших погодних умовах. Як пише Der Spiegel, точні терміни постачання цих вертольотів Україні не розголошуються.

“Україна звернулася до Німеччини з конкретним проханням, після чого міністерство оборони розглянуло можливість їх передачі із запасів Бундесверу”, — ідеться в публікації Der Spiegel.

Міністр оборони Німеччини наголосив, що для Берліна протиповітряна оборона України залишається пріоритетом. Німеччина і Франція очолюють коаліцію з протиповітряної оборони з листопада 2023 року.

Союзники запевнили Київ у подальшій військовій підтримці, включно з постачанням далекобійної зброї.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Київ відновив переговори з Берліном про надання ракет TAURUS попри те, що резолюція не отримала схвалення Бундестагу.

“Ми ніколи не здамося. Ми все ще ведемо переговори з федеральним урядом з цього приводу. Нам не потрібні TAURUS для атаки на Москву. Нам не потрібні ракети великої дальності, які надали західні партнери, щоб атакувати Москву або будь-яку іншу частину території Росії. Нам потрібні TAURUS, щоб знищити російську військову інфраструктуру за лінією фронту на території України”, — сказав Кулеба.

За підсумками зустрічі Контактної групи у форматі “Рамштайн” міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про подальше посилення підтримки України. Згідно з даними Бундесверу, з Німеччини в Україну регулярно відправляється військова допомога, зокрема бойові броньовані машини, системи безпілотної оборони, автомобілі матеріально-технічного забезпечення.

Прямий ефір