Україна володіє інформацією, де ховають російські підводні човни, — Риженко

Подводная лодка "Ростов-на-Дону". Фото: defence-ua.com

Рік тому росіяни вивели всі підводні човни з акваторії Чорного моря в Новоросійськ, побоюючись ударів українських підводних дронів. Сили оборони України знають, де в Новоросійську розташовані російські підводні човни, і зможуть їх “підловити” на виході з портів. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України в 2004-2020 рр. Андрій Риженко.

“Понад рік тому росіяни, боячись ударів по своїх підводних човнах, вивели їх із Севастополя до Новоросійська. Це досить ускладнило завдання Силам оборони України зі знищення цих човнів противника”, — зазначив капітан 1-го рангу запасу.

Водночас він зазначив, що в України нині є кілька вітчизняних розробок, які можуть з успіхом впоратися з цим завданням.   

“Це можуть бути підводні морські дрони. Або інші варіанти, які дозволяють боротися з підводними човнами на такій великій відстані. Також, мабуть, є ще тактичні прийоми, як цим підводним човнам протидіяти. Але потрібно відразу зазначити, що вражати підводні човни противника буде набагато складніше, ніж це виходило з його наземним флотом”, — акцентував ексзаступник начальника штабу ВМС ЗС України.

Він додав, що українська розвідка обізнана про місця, де російські окупанти ховають свої підводні човни. Але для нанесення удару до них потрібно підібратися ближче, що досить проблематично в нинішніх умовах.

“Нам відомо, що Росія тримає в Новоросійську дуже велику кількість систем протиповітряної оборони (ППО), що не дає змоги використати для нанесення удару ракети. До того ж противник активізував морську авіацію: використовуються гелікоптери для того, щоб патрулювати райони моря біля портів, і безпілотні апарати, які пересуваються по поверхні води. Усе це дуже ускладнює нанесення ударів по російських підводних човнах. Крім того, останнім часом росіяни постійно тримають свої субмарини в русі, постійно змінюють дислокацію, часто виходять у море, патрулюють під водою. Усе це говорить, що вони бояться бути атакованими”, — резюмував Андрій Риженко.

Читайте також: Надводні кораблі ЧФ РФ можуть бути вражені практично в будь-якій точці Чорного моря, — Лакійчук

Прямий ефір