Президент США Дональд Трамп хоче надати своїм виборцям підписаний з Україною договір про корисні копалини як досягнення і вказати, що раніше США надавали Києву тільки безоплатну фінансову допомогу. Водночас Україна під час роботи над цією угодою відстоює свої інтереси. Про це сьогодні, 24 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Попов.
На його думку, Трамп хоче довести, що може заробити навіть на війні та мирі.
“Україна відстоює свої національні інтереси в цьому питанні, і президент Зеленський чітко сказав, що не буде підписувати договір, який не вважає максимально вигідним для України. І тому Україна надає свої пропозиції про те, як змінити цей договір, тому що наш інтерес зрозумілий. Інтерес України — це залучити інвестиції в розвідку, розробку та переробку корисних копалин, тобто залучити нові гроші, а не просто прогарантувати борг, якого не існує”, — пояснив Попов.
Він зауважив, що попередня адміністрація США надавала Україні допомогу у вигляді грантів, які не повинні повертатися.
“Закон про ленд-ліз був підписаний, але гроші й озброєння для України йшли за іншими програмами, як безоплатна допомога. Саме тому ми бачимо, що переговори про цей договір корисних копалин ідуть не просто іноді з емоціями: кожна сторона відстоює свої національні інтереси”, — сказав експерт.
Попов додав: якщо у фіналі кошти з фонду, про який ідеться в угоді, йтимуть на відновлення України, то тоді це буде справді радісною подією для країни.
Читайте також: Україна зацікавлена в підписанні угоди зі США про рідкоземельні метали, — Несвітайлов
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 23 лютого під час пресконференції в межах форуму “Україна. Рік 2025” прокоментував майбутню угоду між США та Україною про рідкоземельні метали, яка наразі обговорюється українською та американською стороною. За його словами, у стратегічних партнерів має бути бажання підписувати угоду.
Читайте також: Я не підписую те, що будуть виплачувати 10 поколінь українців, — Зеленський про угоду зі США