Після того, як сирійський диктатор Башар Асад втік до Москви, між Києвом і Дамаском знову можуть бути налагоджені дипломатичні відносини. Україна та Сирія можуть почати співпрацю на взаємовигідних умовах. Таку думку сьогодні, 30 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат Олександр Левченко.
За його словами, політика Башара Асада була спрямована проти власного народу й повністю залежала від рішень Кремля і Тегерана.
“Тому не дивно, що Башар Асад втік до Москви зі своєю сім’єю, навіть без близького оточення, залишивши його напризволяще. І тепер, звісно, відкривається можливість, щоб із новою владою Україна розвивала відносини, тому що ми із Сирією розірвали дипвідносини після того, як Башар Асад визнав “ЛНР” і “ДНР”, — нагадав Левченко.
Він упевнений, що нова влада Сирії зрозуміла меседжі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги, який сьогодні відвідав країну, щодо готовності Києва до гуманітарного постачання як на безоплатній основі, так і на двосторонній взаємовигідній.
“У нас відносини мали свою історію і свою епоху розвитку, якби не російська агресія і вплив Кремля на політику Дамаска. Зараз цей вплив практично зведено до нуля, тому є можливість встановити нормальні, хороші, продуктивні відносини, взаємовигідні, необхідні для такої важливої країни, як Сирія”, — вважає дипломат.
Левченко зауважив, що Сирія є одним із важливих гравців на Близькому Сході.
“Україна є однією з житниць усього світу, і за часів перехідного періоду в Сирії, звичайно ж, питання продовольства, забезпечення населення продуктами харчування буде головним для нової влади. І тут Україна може стати дуже важливим партнером у торгівельно-економічних відносинах”, — висловив він думку.
Крім того, дипломат звернув увагу, що Україна має серйозний досвід у питаннях безпеки, а тому може допомогти Сирії й у цій сфері.
Читайте також: “Можливість перезавантажити відносини на новій основі”: візит української делегації до Сирії прокоментував політтехнолог
Нагадаємо, очільник Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга в Дамаску 30 грудня провів переговори з керівництвом сирійської адміністрації та лідером країни Ахмадом аш-Шараа.