Україна готова обговорити з Росією повернення Криму, коли Збройні сили України досягнуть кордонів тимчасово окупованого півострова. Такий варіант допоміг би уникнути жертв і руйнувань під час його деокупації. Про це заявив заступник керівника Офісу президента України Андрій Сибіга в інтерв’ю The Financial Times, інформує FREEДОМ.
Разом із цим він наголосив, що Україна не піде на жодні територіальні компроміси, і проведення перемовин щодо Криму — лише одна з можливих опцій його повернення.
“Якщо нам вдасться досягти наших стратегічних цілей на полі бою, і коли ми будемо на адміністративному кордоні з Кримом, ми готові відкрити дипломатичну сторінку для обговорення цього питання. Це не означає, що ми відкидаємо шлях звільнення Криму нашою армією”, — сказав Сибіга.
А радник керівника ОПУ Михайло Подоляк заявив, що Крим обов’язково буде деокупований. І ресурсні можливості свідчать про те, що це відбудеться за короткий проміжок часу.
“Ми точно за дуже короткий час — з історичної точки зору це дуже мало — шість, п’ять чи сім місяців, перебуватимемо в Криму. Можливо, це занадто оптимістично, але це оптимізм, який математично вивірений. Немає у Росії достатнього ресурсу, щоб утримати ситуацію. Логіка війни абсолютно очевидна, і ми точно можемо проговорити реалії Криму на набережній у Ялті”, — сказав Подоляк в інтерв’ю “Крим. Реалії”.
Як повідомив начальник управління інформаційної політики Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Володимир Тарчинський, українська влада веде активну роботу для подальшої реінтеграції Криму в правове, інформаційне, соціально-економічне, а також в освітнє та політичне поле країни після деокупації півострова. За його словами, вже готують план щодо перших дій влади в Автономній Республіці.
“Щодо створення кадрового резерву для відновлення органів публічної влади, також це питання на розгляді громадськості, на обговоренні. Пропонуємо підключатися всім — представникам експертного середовища, громадським організаціям до цього питання, тому що воно зараз уже стоїть дуже гостро. Якщо, наприклад, узяти інші окуповані території, той же Донецьк, Луганськ — там були органи влади, то в Криму ми розуміємо, що 9 років їх не було. І там фактично українську державність необхідно буде відтворювати знову”, — заявив Тарчинський.
Читайте також: Чи готові росіяни й кримчани, які підтримали окупантів, воювати за Крим — думка Фесенка