“Нептун”, “Паляниця”, “Пекло” — українські ракети, які можуть бити на відстань від 300 до 670 км. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДOM заявив авіаційний експерт Костянтин Криволап.
За його словами, Україна намагається використовувати старі розробки, водночас має і нові моделі ракет.
“Остання версія “Нептуна” — це вже 400 км і 350 кг бойової частини. До цього було в корабельній версії 300 км і бойова частина всього 150 кг. Тобто це суттєве збільшення. А ще наприкінці 2023 року Камишин заявляв про те, що “Нептун” здатний літати вже на 670 км. Я в цю цифру вірю, вочевидь, зараз допрацьовується дистанція 400 плюс для того, щоб надалі бойова частина була не 350 кг, а трохи меншою, але ракета б могла літати на більшу дальність”, — розповів Криволап.
Він вважає, що Україні на місяць необхідно виробляти 50-70 “Нептунів”, а краще — 100 ракет такої моделі.
“Що стосується балістики, тут усі надії на доведення до ладу “Сапсана” або “Гром-2”. Це комплекс, який у виконанні для української армії мав літати на 500 км. Я думаю, що після закриття всіх зобов’язань за договором про обмеження ракет середньої та меншої дальності Україна взагалі вільна в дальностях і ми можемо йти на значно більші. Я не буду здивований, якщо “Південмаш” випустить зі своїх запасів якийсь проєкт на 1,5-2 тис. реальних ефективних балістичних ракет, тому що напрацювання в цьому напрямі є”, — зауважив експерт.
Також, на його думку, є майбутнє у комплексів реактивних систем залпового вогню “Буревій” і “Вільха”.
“Це два проєкти, які показували великі можливості. Але вони б’ють на дистанцію десь 130-150 км, яка дозволяє завдавати удари на ураження по площах”, — пояснив він.
Криволап звернув увагу, що в ракетній українській програмі є безпілотники, які будуть озброєні ракетами. Це стосується як розвідувальних, так і ударних дронів, здатних нести ракети невеликих розмірів.
“Зараз уже ми використовуємо, пробуємо наше озброєння для того, щоб довести передсерійні екземпляри до його максимальної ефективності, вийти на характеристики і якості, які потрібні нам, і запустити це все у велику серйозну серію. Тож у перші пів року ми бачитимемо, я думаю, стабільне зростання, а другу половину року — конкретні результати, які позначатимуться вже і на самому фронті. Тому що ті події, які зараз відбуваються, мають локальний, оперативний характер”, — вважає експерт.
Читайте також: Для України важливо максимально перенести війну на територію Росії, — Леонов
Нагадаємо, міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що у 2025 році можливості українського оборонно-промислового комплексу можуть досягти 35 млрд доларів.