Росію необхідно стримувати вже зараз, щоб уникнути війни з РФ або потенційної окупації балтійських держав. Про це завив сьогодні, 1 квітня, міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс під час спільної пресконференції з українським колегою Андрієм Сибігою в Києві, інформує FREEДOM.
На зустрічі лідери дипломатичних відомств обговорили дальші кроки з протидії російській агресії, збільшення міжнародної підтримки України, зміцнення обороноздатності та посилення тиску на агресора для досягнення справедливого миру. Будріс наголосив, що загроза Російській Федерації реальна і довгострокова, тому необхідно забезпечити стримування, оскільки Росія залишиться сусідом і в майбутньому.
“Ми вважаємо, що довгострокова підтримка України та її членство в НАТО — це ті рішення, які мають забезпечити Україні безпеку. В мене немає ілюзій щодо російського режиму, немає ілюзій щодо їхніх намірів. Хоч би які гарні історії вони розповідали про співпрацю, справа не в цьому. Їм потрібні території, і вони хочуть підпорядкувати собі своїх сусідів. Ось із ким ми маємо справу. І українці знають це краще за інших. Тому наш обов’язок — допомогти Україні. Тепер наш обов’язок — переконати європейських партнерів робити більше: більше інвестувати в оборону і нарощувати нашу міць до такої міри, щоб бути ефективними проти росіян, навіть знаючи, що вони використовують ядерне стримування як засіб тиску на коаліцію”, — зазначив міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс.
Читайте також: Україна отримає від Німеччини допомогу в розмірі 130 млн євро
Нагадаємо, міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс прибув сьогодні, 1 квітня, до Києва з робочим візитом. Він уже зустрівся з віцепрем’єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною. І офіційно відкрив програму підтримки інтеграції України до ЄС Ukraine2EU, яку реалізують Литва і Данія. Також під час візиту глави литовського МЗС запланована зустріч із президентом України Володимиром Зеленським.
Читайте також: Мир в Україні неможливий без обміну полоненими та повернення депортованих дітей, — Каллас