Україна — у центрі уваги: у Страсбурзі стартувала ювілейна сесія Європарламенту

Ксенія Смирнова. Скріншот: uatv.ua

Сьогодні, 21 листопада, у Страсбурзі (Франція) стартувала ювілейна 70-та сесія Європарламенту. Про ключові питання, які порушуватимуться на заході, та головне рішення, яке буде ухвалено, з місця подій розповіла ведуча телеканалу FREEДОМ Ксенія Смирнова.

Наскрізною темою сесії, яка триватиме 4 дні, стане війна Росії проти України та наслідки для Європи.

Зокрема, учасники обговорять продовольчу кризу, яку було створено Російською Федерацією. З цієї теми завтра, 22 листопада, виступить верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Джозеф Боррель, який говоритиме про рішення щодо забезпечення безпеки експорту українського зерна та продовольства через порти Чорного моря.

У середу, 23 листопада, відбудеться голосування щодо збільшення допомоги Україні. Так, раніше Європейський Союз затвердив виділити Україні на 2023 рік 18 млрд євро, з розрахунку 1,5 млрд євро на місяць. Але з урахуванням масованих атак Росії по енергетичній інфраструктурі України, руйнувань інших важливих об’єктів євродепутати пропонують збільшити обсяг макроекономічної допомоги з розрахунку 4 млрд євро на місяць.

Також у середу буде ухвалено остаточне рішення всіх країн Європейського Союзу щодо визнання Росії державою — спонсором тероризму.

“Це буде рішення в межах підготовчої роботи щодо притягнення Путіна особисто та його уряду до відповідальності. І журналісти, які працюють на сесії, кажуть, що в кулуарах вони не почули жодного представника Європарламенту, який готовий голосувати проти цього рішення. Це найвагоміший момент нинішньої. сесії”, — зазначила Ксенія Смирнова.

У зв’язку з голосуваннями під особливим прицілом європейських парламентаріїв перебуває Угорщина, позиція якої раніше інколи йшла врозріз із Євросоюзом.

“Але, мабуть, вдалося якимось чином переконати угорського прем’єра Віктора Орбана змінити своє ставлення до позиції Європейського Союзу. Ймовірно, спрацювало заморожування 4 млрд євро, які призначалися для Угорщини у вигляді допомоги від ЄС. І завтра буде зустріч представників Угорщини та Європейського парламенту, за підсумками якої, можливо, ці кошти розморозять. І якщо домовленості з Угорщиною буде досягнуто, це може сильно вплинути й на всі питання, пов’язані з Україною. Адже рішення в ЄС ухвалюються консенсусом, і відмова однієї країни зриває процес”, — розповіла Смирнова.

На сесії серйозно порушуватиметься й питання Ірану — яким чином Європа може брати участь у врегулюванні внутрішнього протистояння в цій країні, щоб зупинити терор та порушення прав людини.

24 листопада – останній день сесії, буде присвячений захисту прав жінок.

“Права жінок більш-менш захищені в європейських країнах. Але жінки сьогодні перебувають під загрозою насильства, особливо вразливі групи — зокрема біженці. Ми пам’ятаємо, що майже 10 мільйонів українців залишили батьківщину через війну, основна частина з них — жінки. Тому європейський парламент особливу увагу приділятиме як злочинам на ґрунті сексуальних домагань, так і злочинам насильства проти жінок загалом”, — повідомила Смирнова.

Прямий ефір