Україна тримає чорноморську флотилію РФ на відстані: чи будуть окупанти обстрілювати іноземні судна — думка Коваленка

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

РФ може влаштувати в Чорному морі терористичну операцію під чужим прапором, але її інсценуванню ніхто не повірить. Водночас Росія не готова піти на терористичні кроки проти іноземних суден у Чорному морі — Путін боїться наслідків. Про це сьогодні, 21 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Безпосередньо в морі зіткнення не буде, тому що у нас на сьогодні немає боєздатного флоту. Але, з іншого боку, у нас є досить ефективні протикорабельні ракетні комплекси (ПКРК), які дають нам змогу тримати російську флотилію. Оскільки в тому, що є в росіян у Чорному морі, немає корабля першого рангу. Якщо немає корабля першого рангу, то це не флот, а флотилія, чорноморська флотилія. Власне, чорноморську флотилію ми можемо тримати на певній відстані завдяки нашим ПКРК. Це “Нептун” і “Гарпун”. У принципі, Росія може проявляти якісь акти агресії і провокації проти кораблів, але виключно тих, які йдуть під прапором інших держав, не українським прапором”, — сказав він.

Але, зазначив оглядач, якщо йде судно під, наприклад, прапором Португалії чи Іспанії, виникає питання — чи наважиться Росія на якийсь акт агресії саме щодо цього судна?

“Те, що Росія може піти на якийсь фальш-прапор, та під чужим прапором якусь гібридну операцію, такі сценарії ми вже неодноразово бачили, які вони розігрували роками, починаючи від 2014-го. Але цьому їхньому інсценуванню ніхто не повірить. Тому для них це тільки буде у збиток. Для них це буде свого роду така собі поразка”, — каже Коваленко.

Військово-політичний оглядач поділився думкою, чи піде Путін на такий крок.

“Чи наважиться? Путін — воєнний злочинець, який злякався “зеків”, що не доїхали до Москви на “буханках” і пікапах із кулеметами Максим, і втік на Валдай. Якщо людина злякалася “зеків”, то наскільки вона готова застосувати всі свої сили і засоби проти корабля, що йде під прапором однієї з країн НАТО? На камеру, звичайно ж, він може звучати грізно, може робити якісь грізні заяви. Але я нагадаю, що “зеків”, які йшли на Москву, він також називав ворогами, які заслуговують найсуворішого покарання. А буквально за кілька годин вони вже спілкувалися через посередників у вигляді іншого воєнного злочинця Лукашенка. Ось, у принципі, все, що потрібно знати про цю безхребетну й абсолютно безвольну субстанцію, яка є РФ і воєнним злочинцем, на жаль, від якого у нас стільки проблем. Тому я не впевнений, що Росія готова на радикальні кроки щодо іноземних суден у Чорному морі”, — висловився Олександр Коваленко.

Читайте також: Помста за Кримський міст та шантаж зернової угоди: удари РФ по Одесі обговорюємо з експертами

Як повідомлялося раніше, у Кремлі заявили, що не мають наміру більше брати участь у Чорноморській зерновій ініціативі (зернова угода), термін дії якої закінчився 17 липня. Мовляв, умови, які висувала Москва, не виконано.

18-20 липня Росія “підкріпила” свою позицію виходу з угоди ракетним обстрілом інфраструктури Одеського морського торгового порту.

При цьому РФ має намір повернутися в зернову угоду за умови виконання низки своїх умов.

Нагадаємо, 2022 року Чорноморську зернову ініціативу з одного боку підписала Україна з ООН і Туреччиною, з іншого — Росія з ООН і Туреччиною. 17 липня мала відбутися чергова пролонгація домовленостей. Але Росія для цього висунула нові вимоги щодо зниження санкцій, зокрема:

  • підключення “Россельхозбанка” до системи розрахунків SWIFT;
  • відновлення поставок у Росію сільгосптехніки, запчастин і сервісного обслуговування, що потрапило під західні санкції;
  • скасування обмежень на страхування і перестрахування російських суден із зерном і зняття заборони на їхній доступ у порти;
  • розблокування зарубіжних активів і рахунків російських компаній, пов’язаних із виробництвом і транспортуванням продовольства і добрив;
  • відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті — Одеса”.
Прямий ефір