Україна та союзники модернізують зброю з урахуванням сучасних викликів — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Норвегія домовилася з виробником ЗРК NASAMS про модернізацію ракетного комплексу з урахуванням сучасних викликів. Союзники передали перші NASAMS Україні ще в листопаді 2022 року. Цей ЗРК інтегрований у систему протиповітряної оборони України та ефективно захищає українське небо, повідомляє FREEДОМ.

Як заявляв речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, норвезький комплекс збиває фактично 100% крилатих ракет. Саме NASAMS обрали США для захисту Вашингтона. Однак, країна-виробник вирішила модернізувати зенітно-ракетний комплекс з урахуванням потенційних загроз у майбутньому.

“Нам необхідно зміцнювати й далі розширювати протиповітряну оборону, щоб краще захищати цивільні та військові об’єкти від загроз з повітря. Війна в Україні продемонструвала, наскільки важлива протиповітряна оборона на війні. Угода про співпрацю з норвезькою компанією KONGSBERG та американською компанією Raytheon закладає основу для подальшого розвитку перевіреної в боях системи протиповітряної оборони NASAMS проти майбутніх загроз”, — сказав міністр оборони Норвегії Бйорн Арильд Грам, якого цитує сайт уряду Норвегії.

The New York Times пише, що в останні кілька місяців на військових базах США в рамках програми FrankenSAM випробували три варіанти комбінованих систем ППО, в яких західне озброєння поєднується з радянськими компонентами, які все ще використовуються в Україні. Серед них радянська установка “Бук”, яка стріляє американськими ракетами Sea Sparrow, а також наземна установка, що є гібридом радарів радянської епохи й надзвукових авіаційних ракет Sidewinder.

“Така адаптація радянської зброї з більш сучасними західними ракетами — це хороший спосіб допомогти Україні зберегти свій арсенал для майбутньої довгої війни. Це також дає можливість застосувати на практиці зброю, яка припадає пилом на складах країн НАТО”, — сказав аналітик з питань оборони Інституту Гадсона Кан Касапоглу в коментарі виданню The New York Times.

Модернізувати можна й трофейну техніку. Цим, зокрема, займається Центр досліджень трофейного і перспективного озброєння та військової техніки Генштабу ЗСУ.

“Варіанти використання цього обладнання в колаборації з нашими західними партнерами дає нам можливість, зокрема, використовувати й західні технології в межах адаптації того обладнання і техніки на озброєнні, яке ми отримуємо як трофеї під час ведення бойових дій. Чим більше таких можливостей, тим оптимальнішим виходить фінальний продукт таких колаборацій, і це дає змогу всім учасникам процесу отримувати бажане”, — сказав військовий експерт Владислав Селезньов.

Трофейної російської техніки в України вистачає. У цьому сенсі Росія конкурує із західними країнами, які постачають Україні зброю, іронізує начальник інформаційно-аналітичного відділу Центру досліджень трофейного і перспективного озброєння та військової техніки Олександр Заруба. У вересні 2023 року заступник командувача сил логістики ЗСУ Сергій Артамощенко заявив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну українська армія захопила 837 одиниць російської техніки. 95% трофеїв — у робочому стані.

Читайте також: Техніку НАТО вироблятимуть в Україні: які реальні перспективи (ВІДЕО)

Прямий ефір