Україна та країна-агресор Росія конкурують у пошуку боєприпасів на світових ринках, — Буряченко

Снаряди 155-го калібру. Фото: ap.org

Україна і країна-агресор Росія конкурують у пошуку боєприпасів великого калібру по всьому світу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

Він зазначив, що країни Європейського Союзу максимально зацікавлені в ефективному відбитті Збройними силами України російських атак, тому намагаються активізувати свої дії, щоб закрити потреби України.

“Вони, звичайно ж, враховують поточні потреби України й максимально ефективно намагаються на них реагувати. Власне кажучи, для цього й існує ось цей об’єднаний формат “Рамштайн”, на якому збираються регулярно керівники штабів і міністри оборони для того, щоб синхронізувати якраз можливості країн Європейського Союзу саме щодо потреб України”, — сказав Буряченко.

Кандидат політичних наук нагадав, що країни ЄС визнали свою нездатність наразі виробляти артилерійські боєприпаси в достатній кількості, але вони виходять на необхідні потужності.

“Вихід — шукати, звичайно ж, ці снаряди поза країнами Європейського Союзу, а це вже було реалізовано на деяких країнах Африки, це Південна Корея й так далі, тобто там, де є ці снаряди колишніх радянських зразків 152 міліметри. А 155-й — у принципі, Франція і Німеччина, й інші країни Європейського Союзу, і Сполучені Штати, ось в останньому пакеті 300-400 млн дол. вони теж досить серйозно активізовані”, — сказав Буряченко.

Він зазначив, що ініціатива Чехії з пошуку снарядів для України також отримала серйозну підтримку від інших країн ЄС. Водночас не оголошено, де саме будуть закуповуватися ці боєприпаси.

“Тому що, звичайно ж, зараз триває глобальне протистояння за ті самі артснаряди великого калібру. І Російська Федерація так само їх, як і ми, шукає по всьому світу. І це неконкурентна боротьба, коли, наприклад, можна змагатися ціною. Російська Федерація може додаткові аргументи терору привести для тих країн, які готові допомагати Україні через європейські країни. Тому й самі країни, які погоджуються раніше на ініціативу Чехії, а зараз і на ініціативу Естонії, на мільйон снарядів, звісно ж, не хочуть цього афішувати”, — наголосив Буряченко.

На його думку, ймовірно, до кінця року потреба України в снарядах не буде закрита повністю, однак обороноздатність країни значно посилиться.

Читайте також: Більше боєприпасів для України: Таллінн знайшов можливість закупити ще мільйон снарядів (ВІДЕО)

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати Америки і союзники мають намір подвоїти зусилля з пошуку ресурсів, яких потребує Україна, а також уважно переглянуть те, що вони можуть надати Києву.

Прямий ефір