Україна та Іспанія підписали угоду про гарантії безпеки — про переваги документа висловився Кучухідзе

Володимир Зеленський та Педро Санчес. Фото: president.gov.ua

Поїздку президента України Володимира Зеленського до Мадрида можна назвати ефективною і результативною. Під час візиту український президент і прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес підписали угоду про гарантії безпеки. Це вже десятий договір подібного характеру, підписаний Україною з європейською країною, що закладає глибокі механізми в галузі колективної безпеки між державами. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Антон Кучухідзе.

“Візит українського президента до Іспанії — однозначно ефективний і результативний. І підписаний документ потрібно вітати. Згідно з документом, іспанською стороною оголошено виділення військово-технічної допомоги на 1 млрд дол., домовленість щодо подальшого поглиблення співробітництва в межах посилення Сил оборони та безпеки України з боку Іспанії та США”, — розповів Кучухідзе.

Політолог зазначив, що безпековий договір з Іспанією фактично не відрізняється від тих, які Україна підписувала з іншими європейськими країнами.

“Потрібно згадати спільну заяву України та “Великої сімки” про те, що створюватиметься юридично-правова та політична база для взаємного співробітництва у сфері безпеки та оборони. І якраз цей документ — логічне продовження всіх тих зусиль, які докладає безпосередньо сам президент України і вся українська дипломатія”, — зазначив експерт.

Він додав, що подібні документи юридично відкривають можливості якраз для більш швидкого ухвалення рішень щодо принципових питань у сфері військово-технічного співробітництва.

“Власне кажучи, згідно з договором, було оголошено, що Іспанія планує передати ракети для систем “Петріот”. І це один із яскравих прикладів. Якраз ось ці договори, які зараз підписуються, вони відрізняються від Будапештського меморандуму з точки зору якості та механізмів реагування. Крім того, вони в рази розширили географію партнерів, які будуть з Україною для гарантування безпеки і оборони не тільки України, а й усієї Європи. Ці документи сильні історично і закладають глибші механізми, на відміну від тих договорів, які існували раніше у сфері безпеки та оборони між державами”, — резюмував Антон Кучухідзе.

Читайте також: Ви допомагаєте, ви зміцнюєте нашу українську силу, яка тримає фронт проти російської агресії, — Зеленський під час аудієнції у короля Феліпе VI

Прямий ефір