Україна та Індія переглянуть відносини: деталі візиту Кулеби до Нью-Делі (ВІДЕО)

Глави МЗС України Дмитро Кулеба та Індії Субраманьям Джайшанкар. Фото: mfa.gov.ua

Переосмислити “радянську спадщину” зв’язків із Росією закликає Індію Україна. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час візиту до Нью-Делі. Він переконаний, що найбільша за чисельністю населення країна світу може багато чого виграти від розширення торговельних і технологічних зв’язків із Києвом, інформує FREEДОМ.

Кулеба запропонував індійським компаніям узяти участь у післявоєнному відновленні України. Крім іншого, сторони приділили особливу увагу формулі миру Володимира Зеленського.

У Нью-Делі глави МЗС Індії Субраманьям Джайшанкар і України Дмитро Кулеба провели двосторонні переговори. Незабаром український міністр також зустрівся і з заступником радника з національної безпеки Індії.

Глава МЗС України закликав Нью-Делі переглянути свої історичні зв’язки з Москвою.

“Співпраця між Індією і Росією багато в чому заснована на радянській спадщині. Це не спадщина, яка зберігатиметься століттями, це спадщина, яка випаровується… Ми зацікавлені в імпорті деяких видів важкого машинобудування, які виготовляє Індія… Після війни Україна стане одним із найбільших будівництв світу. Україна хоче, щоб індійський бізнес взяв у цьому участь”, — заявив Кулеба в коментарі виданню Times of India.

Голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко вважає, що попереду у двох країн — новий виток розвитку відносин.

“Ми бачимо початок нового ракурсу Індії, де вона буде більш послідовною, що стосується і України, і Заходу. Тут треба говорити не про домовленості, а про перспективи. Наприклад, що ми, можливо, зможемо закуповувати в Індії боєприпаси, медикаменти, отримувати якусь допомогу і всіляко сприяти з Індією, як із великою і важливою державою у світовій геополітиці”, — акцентував Божко.

Глава українського зовнішньополітичного відомства заявив, що Київ не проти співпраці Індії з Росією, поки Нью-Делі не фінансує російський ВПК.

“Ваш візит дає нам можливість, очевидно, зрозуміти ситуацію у вашому регіоні, і я з нетерпінням чекаю на можливість почути вашу точку зору”, — сказав глава МЗС Індії Субраманьям Джайшанкар.

Зі свого боку, Кулеба зазначив, що відносини України та Індії мають стратегічну перспективу.

“Ми будемо з нетерпінням чекати відновлення того, що було до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, того, що існувало між нами. Ми будемо з нетерпінням чекати на обговорення нових напрямів і проєктів нашої співпраці, тому що я дійсно вважаю, що ці відносини мають стратегічну перспективу”, — акцентував він.

Після повномасштабного вторгнення в Україну, а також запровадження санкцій проти Росії, Москва збільшила постачання нафти в Азію, зокрема в Індію.

У травні 2023-го, як пише агентство Reuters, імпорт російської нафти в державу сягнув рекордного рівня, майже 2 млн барелів на добу. Тоді на російську нафту припадало близько 40% імпорту сирої нафти Індією. Закупівлі здійснювалися за величезними знижками для індійської сторони. Однак під тиском санкцій США, Індія вже скорочує контрактні поставки нафти з РФ і шукає інших постачальників на заміну.

“Тут не потрібно шукати союзництва Росії з Індією. Це якраз дуже тверезий економічний розрахунок, від якого індуси вирішили не відмовлятися. За підсумком тіснішого входження Індії в західний статус-кво, яке увінчалося самітами G7 у Нью-Делі вже більш предметно, подальша ситуація буде все більше залишати Росію за бортом”, — вважає Ярослав Божко.

На думку експертів, Росія намагалася всидіти одразу на двох стільцях, співпрацюючи з Індією та Китаєм. Однак оскільки держави конкурують між собою в регіоні, а китайського порядку денного в зовнішній політиці РФ стає дедалі більше, Нью-Делі нічого не лишилося, як почати більше схилятися в бік Заходу.

Індійська держава дистанціюється від Росії в постачанні зброї і, як повідомляє BBC, поступово закуповує озброєння в Ізраїлю, Франції, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.

Читайте також: Індія може відмовитися від російської нафти: основні причини назвав Гардус

Прямий ефір