Естонія оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Артилерійські боєприпаси, протитанкові гармати, снайперське спорядження та інше озброєння на суму 20 млн євро Київ отримає в найближчі місяці. Як заявив міністр оборони Естонії, пакет допомоги сформовано з урахуванням не тільки актуальних потреб української армії, а й збереження обороноздатності країни, інформує FREEДОМ.
Також Україна та Естонія почали роботу над двосторонньою угодою про гарантії безпеки. Такі ж договори Київ раніше підписав із Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією та Нідерландами.
Переговори про підписання домовленостей у рамках ініціативи G7 тривають з урядами США, Японії, Румунії, Норвегії, Іспанії, Греції, Фінляндії та Латвії, повідомляють в Офісі президента України.
“Важливо укласти сильні безпекові угоди з усіма країнами Балтії, які надають нам величезну, у співвідношенні до свого ВВП, допомогу. Оскільки Естонія, Латвія і Литва також межують з агресором, наші безпекові зобов’язання однозначно мають бути обопільними”, — заявив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.
Естонія продовжує постачати Україні озброєння. Відомо, що до нового пакета допомоги в рамках ініціативи Європейського Союзу з відправки мільйона боєприпасів для ЗСУ, увійшли снаряди калібру 155-мм. Поставки частково профінансував уряд Данії. Точної кількості боєприпасів сторони не розголошують.
“Жодна війна не буде виграна, якщо ви не поставите собі за мету перемогу. Тому дії повинні слідувати цій меті, яку ви поставили, — це перемога України. Мене не турбує поразка Росії, але турбує її можлива перемога. Якщо вона зможе здобути перемогу, то на карту буде поставлено архітектуру безпеки всієї Європи. І не тільки Європи, а й усього світу. Ми побачимо більше воєн по всьому світу”, — заявила прем’єрка Естонії Кая Каллас.
Зі свого боку, міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна акцентував, що військову допомогу Україні необхідно посилювати.
“Уже понад два роки триває активна війна й агресія з російського боку. І саме з цієї причини нам зараз доводиться відчайдушно підтримувати українців. Ми маємо дати боєприпаси. Ми повинні дати зброю. Ми повинні надати військову підтримку, тому що вони борються замість нас і за нас, за демократію”, — резюмував Цахкна.
В естонському уряді також закликають колег по НАТО збільшити витрати на безпеку. На тлі зростаючих загроз з боку Кремля члени Альянсу мають витрачати на оборону щонайменше 3% від ВВП, впевнена прем’єр-міністерка країни.
“Ми повинні стимулювати оборонну промисловість, і тому треба знайти способи зробити це прямо зараз. Є різні країни, які пообіцяли спрямовувати щонайменше 2% свого ВВП на оборону, і це добре, коли це йде на європейський оборонний сектор. Тому я вітаю те, що ця тема — на порядку денному. Різниця, я думаю, між НАТО і Європейським Союзом полягає в тому, що в НАТО в нас є військові структури, готові до військової кризи”, — наголосила Каллас.
Також Таллінн вирішив розірвати естонсько-російський договір про правову допомогу. На практиці це означає, що естонська правоохоронна система не визнаватиме рішення, винесені судами РФ, і припинить співпрацю з Росією в розслідуванні кримінальних справ. Причина — недовіра до російської правової системи.
Читайте також: Що дає союзникам підписання з Україною двосторонніх безпекових угод, відповів політолог
Як повідомлялося раніше, Естонія направить в Україну військову допомогу на 20 млн євро. До нового пакета, серед іншого, увійдуть протитанкове озброєння, снайперське спорядження, а також критично необхідні артилерійські снаряди калібру 155 мм та інші боєприпаси.
Нагадаємо, в Естонії також оголосили про висилку співробітника російського посольства з країни. У МЗС заявили, що не мають наміру терпіти дії Росії проти незалежності та суверенітету країни.