Україна стала стратегічним союзником НАТО, а її приєднання до блоку дало б переваги Альянсу. Про це сьогодні, 4 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.
Він нагадав, що Альянсу вже 75 років й це історичний успіх, стратегічна зрілість, це все роки миру для країн-членів.
“По-перше, це велика платформа, майданчик для того, щоб між собою була налагоджена співпраця, взаєморозуміння, партнерські відносини. І на тлі ось цієї безпекової подушки, платформи вже сформувалися відносини економічні, політичні. І об’єднана Європа — це те сьогодні, що базується, в принципі, на НАТО як першій структурі, яка об’єднала Європу. А потім уже НАТО — це об’єднання європейської цивілізації, Європи, Північної Америки”, — сказав Джердж.
Він також зазначив, що у НАТО є хороші програми регіонального співробітництва, є партнери по всьому світу.
“Є стратегічний союзник НАТО — Україна. Сьогодні залишився один стратегічний союзник. Раніше до цього списку входила ще Росія, але Росія сама себе викреслила з цього списку. Україна — стратегічний партнер НАТО. Тому плюс, звичайно ж, захист від зовнішніх загроз. Не було жодного випадку нападу на країни НАТО за всі ці 75 років. Тому це дійсно такий унікальний випадок військового співробітництва, насамперед політико-військового співробітництва”, — сказав голова Громадської ліги “Україна — НАТО”.
На його думку, в Альянсу є один великий прорахунок, й пов’язаний він якраз із тим, що геополітичну роль України раніше недооцінили, через що вона не приєдналася до НАТО.
“Тому що якби Україна приєдналася до НАТО, то, звичайно ж, це більший оперативний простір, це великий людський капітал, це економіка, великий військово-промисловий комплекс, армія, якій сьогодні всі дивуються, і її підтримують. По-перше, у НАТО з’явилося б ще два моря — Азовське і Чорне море. І якщо враховувати, що Туреччина — член НАТО, Болгарія, Румунія, Україна, Грузія в майбутньому — 90% це було б море НАТО. А море НАТО — це мирна обстановка, це вільна торгівля без блокади, яку проводили російські судна, поки не стали тонути під впливом українських Збройних сил”, — заявив Джердж.
Він переконаний, що вступ України до НАТО свого часу дав би змогу уникнути розв’язаної Кремлем війни, яка призвела до появи мільйонів біженців, геноциду на окупованих територіях, величезної площі замінованої землі, екологічної катастрофи тощо.
“Ніхто в Європі не очікував, що може бути така внутрішньополітична дискусія в США, коли США послаблять свій вплив, свою допомогу в рамках НАТО. Це, звичайно ж, великий виклик сьогодні для європейців. Але всього цього можна було б уникнути, якби свого часу такий двосторонній рух був… Якби Україна свого часу стала членом НАТО, такої війни б не було. Це однозначно”, — наголосив Джердж.
Читайте також: “Не хочу зіпсувати вечірку, але…”: на 75-річчі створення НАТО Кулеба нагадав про гостру потребу України в Patriot
Нагадаємо, 3-4 квітня у Брюсселі проходить зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, присвячена 75-річчю створення Альянсу.