Україна за допомогою інноваційних засобів контролює акваторію Чорного моря, показавши всьому світу, що для захисту своїх територій не обов’язковий великий морський флот. Про це сьогодні, 1 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.
За його словами, Україна стала новатором з використання надводного роботизованого флоту для захисту своїх акваторій. Яковенко переконаний, що затоплені баржі або інші якісь загородження не допоможуть росіянам захистити Кримський (Керченський) міст, який є законною метою Сил оборони України.
“Україна показала всьому світу, що не потрібно мати багатомільярдний флот, який складається виключно з великих кораблів, для того, щоб формувати певні умови безпеки для своїх територій. Україна показала, що інноваційне обладнання вартістю кілька сотень тисяч доларів, може становити загрозу абсолютно всьому флоту країни-окупанта, який зараз фактично загнаний у кут. І це приклад для всього світу, для інших країн, для невеликих країн, які повинні захищати свої акваторії, як сучасні технології можуть скласти величезну конкуренцію класичному обладнанню. Якщо ж ми говоримо про комбінацію надводних чи підводних технологій, чи класичних кораблів, то тут можна чітко говорити про те, що це завжди має бути комбінація флоту різних масштабів, але в основі має бути і інновація, і робототехніка. Це дає змогу зберігати ресурси і дійсно створювати певні зміни на полі бою”, — сказав експерт.
Яковенко зазначив, що в України є можливості для створення і застосування підводного обладнання. Наразі, за його словами, підводне обладнання в Україні використовують винятково для розмінування територій, насамперед ідеться про прісноводні водойми.
Він також сумнівається, що в нинішніх умовах країна-агресор може створити аналог українського надводного дрона SeaBaby (“Морський малюк”).
“Якщо ми говоримо про українські надводні дрони, то чітко можемо говорити про ті технології, які використовуються. Це і технології супутникової навігації, це і використання технологій шифрування радіоканалів для управління цього обладнання. Річ у тім, що сам по собі дрон як залізна основа, пластикова основа, як і певні елементи корпусу, рухова конструкція і бойова частина — це все компоненти, які можна створити в тому чи іншому вигляді. Але при цьому чи буде дрон працювати настільки ж ефективно, як це робить Україна? Я б тут сильно сумнівався, тому що РФ перебуває під санкціями і не має доступу до тих технологій, які є в України”, — сказав Яковенко.
Він констатував, що РФ демонструє певну технологічну деградацію та неможливість поповнити свої резерви будь-яких технологій.
Читайте також: “Це революція”: у чому унікальність українського морського дрона SeaBaby (ВІДЕО)
Нагадаємо, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко прогнозує, що атаки на Кримський (Керченський) міст будуть частішати: сьогодні йому можна завдати ушкоджень з моря або повітря