Україна спільно з ООН напрацьовує стратегію превенції та подолання порушень прав дітей в умовах збройної агресії РФ, — Герасимчук

Українська міжвідомча робоча група спільно з агенціями та структурами ООН в Україні. Фото:

За співголовування радниці — уповноваженої президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук та голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурата Шахіна сьогодні, 31 серпня, відбулася стратегічна сесія з питань дітей у збройних конфліктах. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

У межах програми Bring Kids Back UA, підготовленої за дорученням президента Володимира Зеленського, українська міжвідомча робоча група спільно з агенціями та структурами ООН в Україні розпочала працювати над стратегією імплементації Спільного плану заходів щодо запобігання та припинення грубих порушень прав дітей в умовах збройної агресії РФ проти України.

У першій частині стратегічної сесії менеджер ЮНІСЕФ в Україні з питань захисту дітей у надзвичайних ситуаціях Мішель Оліель презентувала Механізм моніторингу та звітності, який запустили в Україні із того моменту, як російські збройні сили та озброєні угруповання було включено у “список ганьби” порушників Річного звіту Генерального секретаря ООН з питань дітей та збройних конфліктів.

“Від того, як ми сьогодні працюємо разом, залежать рішення, які ухвалюються, та зусилля, яких докладають на міжнародному рівні”, — прокоментувала Оліель.

Під час стратегічної сесії розроблялися пропозиції щодо подальших спільних кроків для запобігання вербуванню та використанню українських дітей, їх убивствам та каліцтвам, сексуальному насильству над ними, нападам на школи й лікарні, а також викраденню Росією юних українських громадян.

“Ми всіма способами захищаємо наших дітей і працюємо над тим, щоб кожна наша дія, кожен превентивний крок впливали на Російську Федерацію та змушували російського агресора припинити його злочинну діяльність. І сьогодні, коли ми спільно з ООН напрацьовуємо імплементаційну стратегію превенції та подолання порушень проти дитини в умовах збройної агресії РФ, ми робимо кроки для порятунку від жахіть війни та повернення кожної української дитини”, — зазначила Герасимчук.

За місяць відбудеться наступне спільне засідання української міжвідомчої робочої групи за участю керівників структур ООН в Україні, на якому всі напрацьовані сьогодні пропозиції та практичні кроки будуть представлені Організації Об’єднаних Націй для подальшої реалізації.

Читайте також: Санкції та посередництво: як країни можуть допомогти Україні повернути з РФ викрадених дітей, пояснили експерти

Прямий ефір