Україна рух у бік ЄС почала ще 2014-го, — перспективи вступу впродовж двох років оцінив політолог

Ілюстративне фото: Facebook

Два роки — це та цифра, про яку можна говорити. Вона потребуватиме дуже серйозних зусиль, спільної скоординованої роботи, з одного боку, влади і політиків, з іншого боку — всіх громадян України. Таку думку сьогодні, 30 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович, коментуючи заяву прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, що Україна планує приєднається до ЄС протягом наступних двох років.

Разом із цим, за його словами, тут немає особливих проблем із тим, щоб це вийшло, з однієї причини — загальний громадянський консенсус на сьогодні з цього питання є. І не просто є, а рівень підтримки зашкалює під 90%, і цим потрібно користуватися в позитивному плані, щоб прискорювати і завершувати реформи та інтегруватися в Євросоюз. Водночас потрібно враховувати два дуже важливих моменти.

“Хтось каже, що два роки — це занадто мало, а наводять приклад якихось інших країн, які навіть не мали війни з сусідньою державою ядерною, і витратили на це більший період часу. Але ці скептики забувають про одну дуже просту річ — про те, що Україна насправді цей рух у бік Європейського Союзу почала ще у 2014 році. І у нас станом на початок широкомасштабного вторгнення було виконано досить багато зобов’язань, які ми на себе взяли. І за великим рахунком, навіть з якоїсь процедурної точки зору, інституційної точки зору, в контексті приведення чинного законодавства України до європейських стандартів тощо, ми вже зайшли досить далеко і від нас не потрібно місяців чи років на те, щоб далі ці реформи безпосередньо впроваджувати. Тут зроблено досить багато”, — сказав Рейтерович.

І другий момент, каже політолог, — ставлення до України вже є і має бути дещо іншим, ніж до інших країн, які претендують на вступ до ЄС.

“Оскільки війна, яка тут у нас відбувається з вини РФ, з одного боку, звичайно, це проблема, а з іншого боку, — це можливість. У тому плані, що Євросоюз у такий спосіб підтримає не просто Україну, а підтримає те, що він відданий демократичним стандартам, цінностям і для нього вкрай важливо зробити такий крок, тобто прийняти якнайшвидше Україну до свого складу, щоб показати решті світу, що демократія є найкращою формою правління на сьогодні”, — вважає він.

Рейтерович заявив, що якщо говорити об’єктивно і порівнювати, наприклад, ті реформи, які Україна вже зробила, або той рівень економічного, до війни, до певної міри, політичного, і навіть демократичного розвитку, то Україна виконала 80% або навіть більше з того, що повинна була виконати.

“А за рівнем свого політичного, демократичного і навіть частково економічного розвитку вона не те що перебуває врівень із деякими державами Європейського Союзу, а в принципі ще станом на початок широкомасштабного вторгнення ці країни за багатьма параметрами навіть випереджала”, — резюмував політолог.

Читайте також: Досвід України — унікальний: як відбувається євроінтеграція держави в умовах війни

Прямий ефір