Україна розвиває свою далекобійність й залучає інвестиції (ВІДЕО)

Ракета-дрон "Паляниця". Фото: tsn.ua

Данія виділила 629 млн доларів на розвиток українського оборонно-промислового комплексу, повідомили в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України. Третина коштів — з бюджету Данії, решта — з доходів від заморожених російських активів. Гроші підуть на закупівлю українських дронів, ракет та іншого озброєння, повідомляє FREEДОМ.

У ніч на 10 листопада українські безпілотники атакували склади боєприпасів 1060 Центру матеріально-технічного забезпечення — колишній 120-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управління — у Брянській області, повідомили в Генштабі ЗСУ. Там зберігалися артилерійські боєприпаси, ракети для реактивних систем залпового вогню й керовані авіабомби.

“Дрони на фронті, а також наші далекобійні дрони — у глибокому російському тилу. Російські військові об’єкти стають дедалі доступнішими для наших воїнів. Я дякую Службі безпеки України та хлопцям із Сил спеціальних операцій. Російські військові склади, аеродроми, їхні підприємства ВПК — не сховають”, — сказав президент України Володимир Зеленський.

Розвиток безпілотних систем є пріоритетом України, заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. У жовтні Сили оборони за допомогою дронів змогли вразити понад 52 тис. російських цілей. Зростає й виробництво БпЛА. У 2024 році Україна виробила близько 4 млн безпілотників, йдеться у звіті Київської школи економіки. Для порівняння — у 2023-му їх було 300 тисяч. Дедалі більший інтерес до галузі виявляють іноземні інвестори.

“У 2023 році стартапам вдалося залучити до 5 млн доларів. У 2024 році вже було інвестовано 25 млн доларів, й очікується, що до кінця року ця сума сягне 50 млн доларів. У 2025 році прогнозується багаторазове зростання інвестицій, що свідчить про значне збільшення інтересу і припливу капіталу в галузь”, — йдеться у звіті Київської школи економіки.

За словами експертів, для інвесторів важливо, що вироблені дрони одразу проходять бойові випробування, а отже, процес їхньої модернізації теж значно прискорюється.

“Ми повинні транслювати наш досвід. І йдеться навіть не про те, що українські компанії потребують цих інвестицій або потребують цього, йдеться також про те, що українські компанії готові робити експансію та всерйоз конкурувати з нашими західними колегами, допомагаючи розвивати ринок безпечного обладнання. Точніше ринок обладнання для гарантування безпеки в усьому світі за рахунок інноваційних українських рішень”, — сказав керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.

Данія передала майже 630 млн доларів на розвиток української оборонної промисловості. Крім виробництва безпілотників, гроші підуть на закупівлю ПТРК, ракет й артилерійських установок. Кошти виділили за так званою “данською моделлю” — частину профінансували з бюджету Данії, а частину — з доходів від заморожених російських активів.

“Якщо ми хочемо підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, дуже важливо, щоб ми підтримували українську оборонну промисловість безпосередньо. Тому я радий бачити, що “данська модель” зараз діє, і що ми фінансуємо дуже затребуване обладнання в тісній співпраці з Україною, яке може бути поставлено протягом декількох місяців”, — сказав міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.

У лютому 2024 року в межах Контактної групи з оборони України та Ради Україна — НАТО було створено Коаліцію дронів. Це об’єднання, яке допомагає Україні розробляти й виробляти безпілотні системи, а також системи радіоелектронної боротьби та придушення. У межах об’єднання вже вдалося зібрати близько 50 млн євро.

Читайте також: Російські військові об’єкти стають більш досяжними для наших воїнів, — Зеленський наприкінці 991-го дня війни

Прямий ефір