Україна розв’язує стратегічну задачу щодо створення зони безпеки, — генерал про ураження об’єктів у РФ

Дим біля аеродрому в Адигеї. Скріншот: uatv.ua

Сили оборони України перейшли до нової стратегії ведення війни, яка включає не лише операції на фронті, а й удари по логістиці, нафтопереробці, військових об’єктах Росії. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, колишній голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Це, насамперед, стратегічне завдання нашої країни, і ми створюємо зону безпеки”, — наголосив він.

Генерал нагадав, що Україна завдає ефективних ударів по об’єктах військово-промислового комплексу РФ — пошкоджено або знищено десятки заводів.

“І в Підмосков’ї, і під Санкт-Петербургом, і в Ростовській, і у Волгоградській, Брянській, Курській, інших областях. Десятки заводів із виробництва складників ракет, літаків, бронетехніки, систем наведення, боєприпасів. Це — удар по ВПК [ворога]”, — констатує Маломуж.

Не менш важливими є удари по аеродромах, які також вдалося “прорідити” Силам оборони.

“Уже маємо близько 12 [уражених] аеродромів на території Криму. Два виведені повністю з ладу… На території Росії [вражені] шість тактичного рівня та два стратегічного рівня, де піднімаються Ту-95, Ту-160. І ми бачимо, що в низці випадків вони не підіймалися, тому що пошкоджено і самі стратегічні літаки, і інфраструктуру і, відповідно, боєприпаси”, — зазначив Маломуж.

Водночас він вказує, що проблемою залишаються носії керованих авіабомб (КАБів). Аеродроми, де вони дислокуються, розташовані на відстані 300-350 км від лінії фронту. По них, на думку генерала, необхідно постійно запускати засоби ураження, аби літаки там навіть не могли піднятися.

Маломуж також наголосив на ефективності українських ударів по складах боєприпасів, коли ураження одного лише об’єкта позбавило Росію запасу ударних засобів приблизно на три місяці.

“Це, звичайно, удари по системах запуску безпілотників. Те, що хвилює нас щоночі та щодня… Це, звичайно, нафтопереробка. [Збиток від ударів] приблизно оцінюється в 18% усієї нафтопереробки Російської Федерації, яка йде на фронт. Це, звичайно, система ударів по центрах управління… Це дуже важлива складова, може, малопомітна, але вона найважливіша для запобігання системним діям противника, підготовки та проведення атак, і фактично це дезорганізація військової машини”, — констатує він.

Гість ефіру додав, що Україна також успішно вражає логістику окупантів. І сьогодні Керченський (Кримський) міст та поромна переправа на окупованому півострові працюють приблизно на 15% від можливого. Тому росіяни намагаються забезпечити наземну логістику на захопленому півдні України.

Микола Маломуж резюмує, що така тактика дозволить убезпечити територію України від повітряних нападів ворога та знецінити його резерви. Але наголошує: у цьому напрямі потрібна планова системна робота, а також нарощування можливостей.

“Необхідно на порядок збільшити кількість дронів і удари по цих об’єктах. Відповідно, [необхідно] тактичних і вже середньої, малої дальності ракет власне виробництво, де немає обмежень на удари по Росії”, — додав генерал.

Читайте також: Інтенсивність ударів української армії по військових об’єктах у Росії лише наростає (ВІДЕО)

Нагадаємо, в ніч на 10 жовтня українські військові вразили аеродром “Ханская” в Республіці Адигея РФ. Під удар потрапив склад боєприпасів на території військового об’єкта. На аеродромі також базувалися літаки Су-34 та Су-27.

Читайте також: Що необхідно для того, щоб закінчити війну у 2025 році — деталі плану України (ВІДЕО)

Прямий ефір