Україна розпочинає співпрацю з 12 країнами Європи в новому форматі — подробиці (ВІДЕО)

Глави міністерств оборони країн-учасниць формату “Північна група — Україна”. Фото: facebook.com/rustemumerov.ua

Україна та ще 12 держав Європи заснували новий формат оборонного співробітництва. Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров за підсумками переговорів із європейськими колегами в Копенгагені в межах формату “Північна група-Україна”. На зустрічі міністрів оборони країн-учасниць, серед яких Велика Британія, Німеччина, Нідерланди та Польща, обговорили плани на 2025 рік, повідомляє FREEДОМ.

Дедалі більше країн приєднуються до фінансування оборонно-промислового комплексу України, заявив очільник українського оборонного відомства після зустрічі з європейськими колегами у форматі “Північна група-Україна”. До нього увійшли країни Балтії, Велика Британія, Німеччина, Нідерланди та Польща, а також нордичні держави — Швеція, Фінляндія, Норвегія, Ісландія, Ісландія та Данія.

“Щодня ми піддаємося артилерійським обстрілам з боку росіян, до 30 тис. снарядів на день. Понад 100 різних атак на день, понад 100 різних типів ракет, гіперзвукових балістичних. Так що це, на жаль, повсякденне життя. Ми намагаємося відтіснити ворога з нашої території та не допустити його маневрів і створити буферну зону. Тож ми працюємо щодня, і загалом ми нарощуємо наші можливості для захисту нашої країни та для створення заходів стримування, щоб не дозволити їм наблизитися”, — заявив міністр закордонних справ Рустем Умєров.

Як зазначив Рустем Умєров на зустрічі у форматі “Північна група-Україна”, глави міністерств оборони держав-учасниць обговорили потреби України на 2025 рік. Зокрема Данія виділить Україні майже 100 млн доларів. Кошти будуть призначені для української оборонної промисловості. Норвегія також профінансує виробництво українського озброєння і техніки, долучившись до так званої “данської моделі” військової підтримки України. Данія стала першою країною НАТО, яка погодилася напряму надати кошти українському ВПК. Як зазначила очільниця данського уряду, мир у Європі може бути тільки тоді, коли вона зможе захистити себе.

“Ми знаємо, що ці інвестиції приносять реальну користь на полі бою. І до того ж наша підтримка буде довгостроковою”, — наголосила прем’єр-міністерка Фінляндії Метте Фредеріксен.

Швеція має намір виділити Україні на 2025 і 2026 роки понад 2 млрд доларів. Шведський уряд готовий зробити істотний внесок у масове виробництво ракет великої дальності й безпілотників, повідомив міністр оборони країни за підсумками зустрічі з главою українського оборонного відомства Рустемом Умєровим.

“Протягом усієї цієї війни ми бачили, як Росія систематично атакує вашу найважливішу інфраструктуру та цивільні об’єкти, що не відповідає міжнародному праву. Схоже, що це свого роду сигнал з боку Росії та спроба відмовити нас від підтримки України, але це не спрацює… Ми будемо підтримувати українську оборонну промисловість, фінансуючи закупівлю ракет і безпілотників великої дальності, які потім будуть передані Україні”, — запевнив міністр оборони Швеції Пол Юнсон.

А ось Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів, повідомив глава Міністерства оборони України. Відповідний меморандум Рустем Умєров підписав у Вільнюсі зі своїм литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом 23 листопада. Це довгострокова угода, в межах якої вже надано перший транш на 10 млн євро. Також глави оборонних відомств обговорили ключові пріоритети на 2025 рік, зокрема підготовку та оснащення українських бригад, забезпечення боєприпасами, засобами ППО та розвиток співпраці у сфері оборонної промисловості.

Читайте також: Північна Європа підтримує план перемоги та зацікавлена вкладати в оборонну промисловість України — підсумки саміту

Прямий ефір