Україна розчарована текстом спільної декларації за підсумками саміту G20 — подробиці

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Лідери “Великої двадцятки” (G20) на саміті в Нью-Делі ухвалили спільну декларацію: вони не засудили Російську Федерацію за повномасштабну війну проти України, але закликали всі країни не застосовувати силу для захоплення території, інформує FREEДОМ.

Учасники саміту також заявили про необхідність негайно відновити Чорноморську зернову ініціативу, яку зірвала Росія. А саму РФ — закликали припинити атаки на портову інфраструктуру України. 

Війна Росії проти України впливає на весь світ, зазначив канцлер Німеччини Олаф Шольц. 

“Про що не можна не говорити, так це про агресивну війну Росії проти України і руйнування, які вона сіє в Україні, а також про питання світової економіки. Багато людей в усьому світі страждають від високих цін, які є наслідком війни, від нестачі енергії, страждає продовольча безпека, на яку зараз також впливає війна”, — сказав Шольц.

Україна розчарована текстом спільної декларації за підсумками саміту “Великої двадцятки”. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко. 

Він навів фрагмент тексту декларації і запропонував виправити деякі формулювання: зокрема, замінити “війна в Україні” на “війна проти України”, “українська криза” на “російська війна”, а “всі країни мають діяти згідно зі Статутом ООН” на “Росія має діяти згідно зі Статутом ООН”. 

“G20 ухвалила підсумкову декларацію. Україна вдячна партнерам, які намагалися включити в текст сильні формулювання. Водночас у частині про агресію Росії проти України, “Групі двадцяти” немає чим пишатися. Очевидно, що участь української сторони дозволила б учасникам краще зрозуміти ситуацію. Принцип “нічого про Україну без України” залишається ключовим як ніколи”, — акцентував Ніколенко.

Ще один результат першого дня саміту, — Африканський союз отримає статус постійного члена в G20. Про це заявив прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, відкриваючи саміт. 

На тлі відсутності консенсусу щодо складних і ключових питань саміту, включення Африканського союзу отримало велику підтримку. Ставши постійним членом G20, Африканський союз буде другим регіональним блоком у “Великій двадцятці” після Європейського Союзу.

Читайте також: Перемовини з Японією, гарантії безпеки для України та підготовка до зими: звернення Зеленського у 563-й день війни

Як повідомлялося, до України сьогодні, 9 вересня, прибув голова Міністерства закордонних справ Японії Йошімаса Хаяші. Це перший візит дипломата до Києва від початку повномасштабного вторгнення Росії. 

Прямий ефір