Кримськотатарський народ “зберігся і житиме вільно”, попри намагання позбавити його батьківщини та знищити. Про це заявив сьогодні, 18 травня, президент Володимир Зеленський у зверненні щодо Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, повідомляє FREEДОМ.
“Уся наша українська родина сьогодні вшановує пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу. Народу, проти якого 79 років тому був скоєний злочин геноциду. Сотні тисяч людей були вигнані на чужину. Увесь народ позбавили рідного дому і намагалися стерти у Криму все, що нагадувало саме про нього”, — заявив Зеленський.
Він наголосив, що всі в Україні зараз впізнають це зло зараз.
“Через роки, змінивши свої символи, але не змінивши своєї сутності, зло повернулося. Щоб так само знищувати людей. Але цього разу ми його знищимо. Ми повинні це зробити. Що б не робила Росія, її агресію чекає поразка. Їй не вдасться вкрасти ані Крим, ані будь-яку іншу нашу частинку нашої держави. Це наш із вами дім”, — зазначив український лідер.
Зеленський висловив впевненість, що прийде час, коли у Криму не буде жодного сліду окупації.
“Ми робимо все, щоб додати до нашої спільної історії день нашої спільної перемоги, який відкриє надійний шлях додому для всіх наших людей і буде опорою свободи на всій нашій землі”, — сказав президент України.
Володимир Зеленський наголосив, що Україна б’ється заради перемоги, зокрема для того, щоб якнайдостойніше вшанувати памʼять усіх, кого вбило зло геноциду, усіх, проти кого здійснювали депортації, чиї діти загинули чи не народилися.
Президент також під час заходів до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу запропонував створити меморіал у пам’ять про жертв тих подій.
Читайте також: На світанку 1944-го росіяни в Криму депортували кримських татар, а в 2023-у їхні внуки і правнуки бомблять Київ, — Чубаров
Нагадаємо, 18 травня 1944 року радянський режим розпочав депортацію всього кримськотатарського народу до Центральної Азії з Криму. Упродовж трьох днів десятками залізничних вагонів було силоміць вивезено близько 200 тисяч людей.
Щороку в Криму з нагоди роковин Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу відбувалися масові заходи, зокрема жалобний мітинг у центрі кримської столиці. Але після окупації півострова Росією проведення подібних акцій у центрі Сімферополя заборонили.